Problem z weryfikacją konta YouTube

Witam, mam problem z weryfikacją konta YouTube, a dokładniej wyskakuje mi informacja:
“Numer XXXXXXXXX jest powiązany ze zbyt dużą liczbą kont. Za pomocą jednego numeru można zweryfikować tylko dwa konta rocznie. Wpisz inny numer telefonu.”

Sprawa wygląda tak, że miałem kiedyś konto Google i YouTube, ale jakiś czas temu je usunąłem. Wczoraj założyłem nowe, ale krótko po założeniu stwierdziłem, że adres email mi jednak nie odpowiada (mam problem z fajnym adresem, bo mam dosyć popularne imię i nazwisko, przez co muszę kombinować, bo prawie wszystko pozajmowane), więc konto usunąłem i dzisiaj założyłem kolejne, no i samo konto Google przeszło weryfikację, ale kanał na YouTube już nie. Oczywistym jest, że numer telefonu mam jeden, jak większość ludzi. Nie chcę korzystać z czyjegoś innego, skoro samo konto Google poszło na mój.

Pytanie jest takie, czy te dwa konta rocznie, to chodzi o rok kalendarzowy i w styczniu będę mógł już to zweryfikować, czy chodzi o konta na przestrzeni roku i weryfikację będę mógł wykonać dopiero w listopadzie 2018? Bo jak tak, to chyba muszę zmienić nr telefonu… Ewentualnie jest jakaś opcja kontaktu z Google, w celu odblokowania tego? Znając takie korporacje, to pewnie jest to niemożliwe, podobnie jak realny kontakt z kimś od Facebooka, kiedy jest problem. Ogólnie nie rozumiem tego, bo skoro konta wszystkie wcześniejsze mam usunięte, to mój nr telefonu jest powiązany tylko z jednym, tym założonym dzisiaj. No bo jak może być powiązany z kontem, którego nie ma? Co innego jakbym miał na chwilę obecną kilka kont…

Chyba tego limitu nie przeskoczysz, ale gmail to nie synonim email. Możesz poszukać innej poczty, gdzie na przykład twój imienny adres będzie dostępny.

Uwierz mi, nigdzie już nie ma, a wbrew pozorom nie nazywam się Jan Kowalski. :smiley: Wystarczy mieć nazwisko z pierwszej 15-tki najpopularniejszych i zwyczajne imię, a już wszystkie imię.nazwisko, nazwisko.imię, imię.nazwiskorocznik, i.nazwisko itd. itp. pozajmowane. Nie do końca rozumiem czemu Gmail nie rozróżnia adresów z kropką od tych bez kropki, bo to mocno ogranicza ilość możliwości. Do tego nie można u nich używać też tego znaku: _ co też dało by znacznie większą pulę adresów. Konta Google potrzebuję zresztą do Androida, a przy okazji chcę aby był w miarę oficjalny. W każdym razie dzięki za odpowiedź. :slight_smile: