Problem z wewnętrznym czytnikiem kart w dekstopie. Windows 7

Witam,

Jestem posiadaczem komputera z tej aukcji:http://allegro.pl/devil-fx-6-x-3-9ghz-8gb-1000gb-grafa-gt-630-i2630714454.html Windows 7. Wszystko działa jak należy z wyjątkiem wbudowanego czytnika kart. Komputer go nie wykrywa. W menedżerze urządzeń jest jako Unknown Device i przy nim żółty wykrzyknik, pokazuje kod 43. Poradzono mi aby odłączyć czytnik i podłączyć jeszcze raz. Na chwile ta metoda podziałała, gdy włączyłem komputer czytnik działał i był wykryty, niestety po wyłączeniu komputera, lub gdy przeszedł w “stan uśpienia” znowu przestał go wykrywać. Podejrzewam, że trzeba ściągnąć jakieś sterowniki, lecz nie wiem skąd i jakie, proszę o pomoc! Z góry dziękuje.

czy porty usb z tyłu komputera działają pRAWIDŁOWO?

sam czytnik nie wymaga sterowniików, mysle ze moze byc problem z płyta głowna dlatego jesli masz mozliwosc zastanów sie nad zgłoszeniem problemu do sprzedawcy i o ewentualną wymianę uszkodzonego elementu.

wszystkie porty USB działają, o dziwo działa też ten z czytnika kart. A co mogłoby być uszkodzone? Czytnik, czy płyta? A może jakieś nowsze sterowniki do płyty głównej trzeba ściągnąć?

Jakiekolwiek zwracanie bubli tego typu sprzedawcom z allegro mija się z celem, znawcy-amatorzy powiedzą że u nich działa OK i obarczą kupującego kosztami diagnozy i przesyłki. Przecież o to im chodzi, by tylko sprzedać naiwnym ludziom jak najlepiej zareklamowany badziew. Ogarnięci ludzie wiedzą, że obudów za 20zł czy czytników za dychę się NIE KUPUJE, a oni to montują “w super niezawodny i wydajny zestaw” i nie ponoszą za to żadnej odpowiedzialności.

http://stopgotowcom.pl/

A co wg Ciebie może być uszkodzone? Czytnik? Ja mam na wszystko gwarancje więc, najwyżej sam czytnik bym odesłał.

jeśli jesteś pewien że czytnik nie działa, to zrób jak ci mówię - zgłoś to sprzedawcy. Jeśli nie rozwiąże twojego problemu powiedz mu że odsyłasz do nich sprzęt i czekasz na usunięcie usterki. Oczywiście w takich przypadkach koszty reklamacyjne ponosi sprzedawca także, bierz kuriera, wysyłaj za pobraniem i się nie szczyp. Zamontował g*wno to teraz do tego dopłaci.

Aha i dla pewności jak już będziesz wysyłał to weź marker, i zaznacz gdzieś delikatnie ten czytnik(kropeczką) bo często mówią że wymienili element a nie wymieniają.

pozdro

z tym czytnikiem jest tak, ze raz dziala, raz nie wiec nie jestem pewny czy to on jest uszkodzony czy jakis sterownikow nie ma. Jak nic nie wymysle to zrobie tak jak mowisz. Troche mi sie nie chce kompa odsylac calego, bo pewnie z tydzien im to zajmie

zajmie to zajmie, trudno, rozwiązanie tego problemu należy do ciebie ja się staram dobrze radzić.

Jak sam nick sprzedawcy mówi sprzedał ci kit w super debilnym zestawie, zostaje ci wymienić czytnik i tyle.