Problem z wewnętrznym czytnikiem kart

Mam problem wielowątkowy. Otóż, kupiłem kontroler usb na PCI firmy xpower na VIA. Stery dołączone do zestawu pod Vistą w ogóle nie odpalają. Może ktos wie gdzie mogę znależć stery pod Vistę, bo na oficjalnej stronie VIA raczej nie ma. Tak naprawdę nie wiem gdzie szukać w Menadzerze urządzeń tego kontrolera, żeby sprawdzić czy Vista tego nie dodała w automacie.

To jest jeden problem a drugi…no cóż zasilanie tego kontrololera jest bo podłaczone urządzenia usb dostaja zasilanie. Tak jak na przykład wewnętrzny czytnik kart pamieci MODECOM MC-CR107. Podłaczony kostką do pinowego gniazda kontrolera usb. czytnik napiecie otrzymuje gdyż dioda świeci, po włożeniu karty też reaguje diodą. I to byłoby na tyle. W Mój komputer nie ma wogóle żadnego nowego dysku. Powinien z automatu wykryć nowy sprzęt a tego nie zrobił (system). Sterowników chyba nie potzrebuje, bo płytki żadnej nie dali w opakowaniu. I znów pytanie jak tego szukać w Menadzerze urzadzeń. W BIOSie nic nie ustawiałem nowego. Wszystko tam jest ustawione w Auto i powinno wykrywać usb 2.0

Czy ktoś miał podobny przypadek lub się orientuje co jest grane, prosze o pomoc.

podejrzewam uszkodzony sprzet. sam kupilem ostatnio 12 takich kontrolerow z X-Powera i smigaja od razu po podlaczeniu

Sprubuj do kolegi co ma XP to podłączyc na próbe dla sprawdzenia,mi bez żadnych sterów na XP i viscie śmiga

sprawdzę go ponownie. Może problem jest że czytnik kart jest podłączony do kontrolera na PIN a nie bezpośrednio do MB, czy to nie ma znaczenia? Zasilanie jest tego czytnika, jedynie system nie wykrywa nowego sprzętu w Mój komputer. Producent twierdzi że powinien się pojawić nowy dysk wymienny. W BIOS nic się chyba nie ustawia specjalnie (AMI BIOS). Konfig hardware: ASUS P5LD2 Deluxe, na PCI kontroler usb 4+1 xpower na chipsecie VIA, do wewnętrznego portu usb na kontrolerze podpięty wtyczką PIN czytnik kart pamięci MODECOM MC-CR107.

O dziwo…podpiąłem do zewnętrznego portu kontrolera pendrive. I system od razu go wykrył. A z czytnikiem kapa. :(((