Problem z wgraniem windows 8


(Dudis89) #1

Witam tak jak w temacie mam problem z wgraniem systemu na nowego Acera Aspire V5 431G.

Instalacjia systemu do pewnego czasu toczyla sie pomyslnie kopiowanie plikow,instalacjia itd zostalo zakonczone komputer uruchomil sie ponownie i wyskoczył komunikat

"Komputer został nieoczekiwanie uruchomiony ponownie lub napotkał nieoczekiwany błąd. Nie można kontynuować instalacji systemu Windows. Aby zainstalować system Windows kliknij przycisk OK w celu ponownego uruchomienia komputera, a następnie ponownie uruchom instalator"

Prosze o rade jak z tego wybrnac ,mecze sie juz drugi dzien i nie daje rady. Pozdrawiam


(Xemidra) #2

To jest oryginalny system czysta kopia czy ta od producenta ?

Może spróbuj zainstalować tą wersję, którą dołączył do laptopa producent.


(Dudis89) #3

Producent nie dostarczył zadnych płyt. Czysta k… pobrana ze strony microsoft.


(Xemidra) #4

Więc powinieneś mieć kopię zapasową na dysku twardym.

Możesz spróbować zainstalować np: Win7 i zobaczyć czy wtedy instalacje będzie działać prawidłowo. Jeżeli tak to będzie to wina Win8 albo twojej kopii.


(adam9870) #5

Pokaż pliki akcji i błędów: setupact.log i setuperr.log


(Chamlet) #6

Ja bym spróbował wypalić na nowo płytę jak niższej prędkości, potrwa to dłużej ale trudno. Prawdopodobnie coś z płytą, lub pobrał na nowo obraz.


(Dudis89) #7

Kopi systemu na dysku niemam bo caly dysk sformatowalem wszystko przepadlo i to był moj bład. Nagralem Win 7 i wogole mi nie przyjmuje płyty ,ustawilem w biosie zeby odpalił płyte i nic troche to dziwne bo win 8 odrazu przyjmoje a win 7 nie.

Mam dwa systemy win 8 wypalone na płytach i na obydwoch problem jest ten sam.

Jak mam sprawdzic te pliki akcji i błedow setupact.log i setuperr.log???


(Chamlet) #8

Jeszcze bym spróbował może zrobić update biosu i ustawić na domyślne.

Dodane 30.06.2013 (N) 18:33

Albo zrobić bootowalnego pendriva z system windows 8.


(Dudis89) #9

Problem rozwiazany. Jesli wam sie wyswietli ten komunikat nacisnijcie SHIFT+F10 otworzy sie wiersz polecen …wystarczy wpisac regedit i nacisnac enter otworzy sie kolejne okno wybieracie HKLocalmachine/SYSTEM/SETUP/STATUS/childcompletion i klikacie na setup.exe zamieniacie 1 na 3 enter i po sprawie komputer uruchomi sie ponownie i problem zniknie.


(Allachualanakbar) #10

działa owszem ale u mnie ładuje się a po jakiś czasie wyskakuje instalacja win 10 64% i uruchamia sie ponownie i to samo taki krąg zamknięty i nic pomocy!!!


(Kulkowy7) #11

Ja bym przetestował 4 warianty obrazów ściągniętych oficjalnym tool’em MS:

  • pen W 8.1

  • cd W 8.1

  • pen W 10

  • cd W 10

 

Sam niestety tez pozbyłem się nieświadomie partycji odzyskiwania z systemem instalując któryś z preview w10, ale te obrazy mnie uratowały.

 

ALE… jeśli nieoczekiwanie wywala Cię podczas instalacji bez względu na wariant to prawdopodobnie problemy z pamięcią RAM. Mi takie problemy raportowało narzędzie MS i w tamtym okresie instalka świeżego Windowsa i jego używanie była loterią (nieoczekiwanie restarty). Po wymianie pamięci problem nie wystąpił ani razu.

 


(Mastergold) #12

Zrobiłem to wszystko lecz non stop restartuje komputer co mam zrobić ?? W tym momencie nie mam nawet jak tego odczynić


(grzegorz017) #13

Panowie wiem że to będzie odkop dekady ale mam ten sam problem ale z windwsem 10 na hybrydowym tablecie Asus t100. Zrobiłem tak jak pisał dudis89 i mam to samo co allahuabar . Co muszę zrobić ? Da się jakoś cofnąć to co pisał dudis bo nic to nie pomogło a jest nawet gorzej bo komputer restartuje się samoczynnie a nie jak wcześniej po kliknięciu przycisku Ok.