Problem z wgrywaniem przez usb aplikacji na motorole v188

(Matimiecio) #1

witam mam problem z przesyłaniem plików przez usb z komputera do telefonu mam kabel usb sterowniki i program p2k nie wiem co dalej może ktoś kto zna się na tym bardziej pomoże .

(Frog) #2

matimiecio , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Marcin_S) #3

Najlepiej ściągnąć sterowniki ze strony Motoroli i użyć mobile phone tools.

Jeżeli masz XP to możesz użyć sterowników P2K. Podłączasz telefon i powinno pokazać się w menedżerze urządzeń nowe urządzenie (pewnie z nazwą Motorola), klikasz je prawym klawiszem > aktualizuj sterownik > wybierasz lokalizację (tam, gdzie masz sterowniki P2K).

(skrzek) #4

pewnie powinieneś ustawić odpowiedni port com w programie,

zobacz menadżer urządzeń tam powinien być widoczny telefon (jeśli jest poprawnie zainstalowany) a we właściwościach widoczny port com, na jakim pracuje, wtedy ten sam ustawiasz w programie, może być też potrzebne zmniejszenie prędkości.

(Matimiecio) #5

a z kąd mam wziąć te sterowniki p2k ? dzięki

-- Dodane 14.04.2009 (Wt) 15:48 --

a czy to dobrze że komputer widzi telefon jako modem?

(Marcin_S) #6

Dobrze, że widzi.

Sterowniki spróbuj może stąd: http://www.maxprograms.pl/plik,561.html

(Matimiecio) #7

no to na razie dzięki

-- Dodane 17.04.2009 (Pt) 9:17 --

nie wiem nic kreator nie może kontynuować pracy nie wiem o co chodzi już mnie to zaczyna wkurzać

(Marcin_S) #8

Jakie sterowniki?

Jaki błąd?

(Matimiecio) #9

no to opisze wszystko dokładnie biore najpierw aktualizacje sterowników pyta się system czy może się połączyć z witryną windows update ja biore nie tym razem wybieram zainstaluj z określonej listy wybieram E:\My Download\P2K Drivers 2.9 aby uwzględnił tą lokalizacje biore dalej i jest napisane że kreator aktualizacji sprzętu nie może kontynuować pracy i jest że kreator nie moży wybrać oprogramowania bardziej właściwego niż jest zainstalowane

(Marcin_S) #10

Więc już masz zainstalowane jakieś sterowniki. Teraz zdobądź mobile phone tools i zainstaluj.

(Matimiecio) #11

dzięki

(Marcin_S) #12

Działa już?

(Matimiecio) #13

nie moge znaleźć tego programu przeszukałem chyba z pół "googli'

(Marcin_S) #14

Ten program jest płatny i chyba będziesz go musiał kupić.

(Matimiecio) #15

no właśnie ale kupować mi się nier chce może jakiś link do demówki?

(Marcin_S) #16

Może jeszcze spróbujesz P2K Explorer?

(Matimiecio) #17

no właśnie to mi fona nie widzi

-- Dodane 21.04.2009 (Wt) 8:16 --

może macie jakieś programy podajcie linki albo nazwy

(Marcin_S) #18

Jak fona nie widzi to wyrzucasz sterowniki stare do telefonu i instalujesz jeszcze raz P2K drivers lub sterowniki z Motoroli.

(Matimiecio) #19

no teraz usunąłem ten program i nie mogę go znaleźć ;[

-- Dodane 21.04.2009 (Wt) 20:01 --

dobra dzięki marcin wszystko działa tylko użyłem programu M-Explorer ze strony : http://www.motorola-tools.com/p2k-tool.php