Problem z wgrywaniem romu LENOVO S5000-f

Witam serdecznie drodzy forumowicze,

mam problem z wgraniem romu do urządzenia “LENOVO S5000-f”, ściągnąłem stockowy rom do tego modelu, natomiast problem następuje przy użyciu SP Flash Tool. Urządzenie jest wykrywane, wszystkie operacje (formatowanie i download) przebiegają bez problemów, przynajmniej na “papierze”, bo potem po podłączeniu baterii okazuje się, że nic się nie wgrało i nie sformatowało, dalej odpala się stary, zawirusowany system. Nawet prędkość wgrywania zmienia się w zależności od wejścia i kabla USB, więc jak to możliwe, że finalnie wszystko jest tak samo. Może ktoś z was pomoże?

Drivery wgrane?? najpierw włącz SP-Flash Tool, kliknij na “Download”, a dopiero potem podłącz urządzenie w trybie fastboot.
Przedtem jednak sprawdź, czy SP-Flash Tool jest poprawnie skonfigurowany: w jego opcjach (ctrl+o) - zakładka “Connection” - wybierz ustawienia tak, jak na screenie; ew. przestaw USb Speed na “Ful Speed”, jak nie ruszy.
screen:


Napisz, czy coś to dało, bo jak nie, to będziemy patrzeć dalej:slight_smile:

USB VCOM i preloader wgrane, ustawienia dokładnie tak samo. Wszystko rusza, przebiega tak jak na tutorialach, wykrywa urządzenie, w opcjach “test” również działa, jedyne co wyskakuje z błędem to NAND Flash, ale on wgrywa na EMMC. Wszystko idzie perfekcyjnie według tutoriali do czasu, aż go nie odpalę.

Oj - dziwne. może forumowicze ci coś pomogą, bo na chwilę obecną nie mam pomysłu:( Wszystko powinno ci działać. A może pobrałeś zły rom??

Ale wtedy myślę, że chociaż opcja format by zadziałała. Program co do romu nie ma zarzutów, instaluje go. Pobrałem późniejsze wersje tego systemu z aktualizacjami i dalej żadnych zmian. Przy włączaniu przywracania w ustawieniach tablet resetuje się, twardy reset również nie zmienia nic, wszystkie dane, aplikacje itd. itp. zostają.

A próbowałeś Lenovo Smart Assistant według tego opisu:https://support.lenovo.com/pl/pl/solutions/ht117028 .

Ale pisałeś, że pokazują się jakieś błędy. Podczas flashowania nie powinien pojawić się ŻADEN błąd.
Jakie to konkretnie błędy były?
nie rób factory resetu przez system, tylko przez Recovery (Wipe Data / Factory Reset) + ew. Wipe Cache Partition.

Mówiłem, factory reset również nic nie daje, proces formatowania niby trwa, po wszystkim daję “reboot” i odpala się tablet bez żadnych zmian. A co do Lenovo Smart Assistant, to spróbuję, dziękuję :smiley:

Ten program od lenovo niestety nie daje żadnych efektów, wykrywa urządzenie, natomiast wyskakuje błąd flashowania, nie ściąga nawet aktualizacji systemu. Urządzenia nie da się naprawić wewn. systemu, nawet nie ma możliwości odinstalowania aplikacji, bo tablet się resetuje w trakcie. Wyskakują okienka od praktycznie wszystkich aplikacji, że proces został zatrzymany. Teraz mam ochotę jedynie rzucić nim o ścianę.

Oddaj do serwisu, może coś z tym zrobią - to jest moim zdaniem - jedyne wyjście z sytuacji.