Problem z Wi-Fi Calling przy sieci Wi-Fi 5 GHz

Mam włączoną opcję WiFi Calling w Samsung A34 5G.Gdy ktoś do mnie dzwoni to nie może się ze mną połączyć - problem występuje gdy w telefonie mam ustawioną sieć wifi 5GHz z routera. Problem znika gdy w telefonie przełączę na sieć wifi 2.4 GHz. Telefon leży metr od routera i nie ma zasięgu komórkowego. Co może być przyczyną bo jest to trochę irytujące ?

Operator, jaka sieć?

Jaki ruter?

Jaki router? Dla obu sieci masz włączone QOS albo WMM? Widziałem już takie przypadki.
Jak nie jest problemem, żebyś miał włączone 2.4GHz, to ja bym preferował to pasmo - głównie przez to, że ma lepszy zasięg.W telefonie możesz to wymusić.

Zależy od konfiguracji sieci, jak ma dwie oddzielne sieci to się da. A jak mu latają dwa pasma pod jedną nazwą to średnio to widzę, ewentualnie może stałego MACa wymusić i zblokować go w ruterze na 5GHz.

Gorzej jak router nie ogarnia jak banować na 5 GHz.

Sieć Orange - router Funbox 3.0. Mam dwie oddzielne sieci - tylko nie wiem czasami z automatu na telefonie przejdzie samo na 5GHz.

Albo hasła zapisane do obydwu albo pod tą samą nazwą. W obydwu przypadkach przechodzi z automatu. Ja mam dwie pod tą samą nazwą, jak straci zasięg 5G to przechodzi 2,4. Po złapaniu sygnału z 5 przechodzi z powrotem do niej.