Problem z WI-FI (GB)

Witam!

Obecnie przebywam (jak chyba polowa naszego spoleczenstwa) w Wielkiej Brytanii. Ostatnio kupilem sobie laptopa i chcialbym w pelni korzystac z jego mozliwosci (WI-FI).

Chodzi o to, ze nie potrafie polaczyc sie z Internetem nawet jesli znajde Hot-Spot. Problem wedlug mnie tkwi w DNS. Jezeli nie podaje zadnych to moj laptop nie kopiuje ich automatycznie. Gdy recznie wpisuje losowe; (DNS: 192.168.0.1, Maska: 255.255.255.0, Brama: ???, IP: 192.168.0.2) to laczy sie z otwarta siecia ale Intenet wciaz nie dziala.

Czy istnieja jakies ogolnie dostepne numery DNS i bram, ktore pozwola mi surfowac? Moze jest jakies oprogramowanie, ktore mi pomoze? Jak sprawdzic czy siec do ktorej probuje sie podlaczyc ma dostep do Internetu, a nie jes tylko siecia wewnetrzna?

Z gory dziekuje za wszelka pomoc.

Witam moim zdaniem jesli łączysz się z hot spotem nie możesz mieć stałego IP musi Cię wpuścić na dynamicznym. co do DNS powinno być -----------uzyskaj adres serwerów DNS automatycznie.

Co do problemów z netem raczej szukałbym innego powodu firewall lub coś w tym kierunku Pozdrawiam Tomasz

Złączono Posta : 17.08.2006 (Czw) 19:39

a jeszcze jedno adresu bramy nie wpisuj (w tym wypadku) bo to adres IP hot spota tak naprawdę a nie dostępny gdzieś ogólny IP

Nie wpisuj DNSów, puść pinga na 213.180.130.200 (onet). Jeśli pójdzie ping to znaczy że problem z DNS, jeśli nie to coś innego.