Problem z Wi-Fi na laptopie – Windows 10 Home

Spróbowałem z opcją - „Wyłącz wymuszanie podpisów sterownika” oraz przeczytałem te artykuły jednak nic nie pomogło i dalej jest wykrzyknik obok Bluetooth.
Z tej strony HP próbowałem już wczoraj opcji „Znajdź moje sterowniki” jednak po czasie ładowania wyskakuje błąd, spróbuj jeszcze raz i tak w kółko, więc pobrałem ręcznie z tej strony i zacząłem instalować. Jednak też to nic nie dało.
Odnośnie łączenia się z Internetem poprzez Wifi to sprawdzałem i dalej jest to samo. Jedynie działa przez kabel sieciowy.
Posiadam jakiś pendrive z LinuxLive, sprobówać z niego odpalić i sprawdzić na tym środowisku?

Linuxa live ściągnij najnowszego. To pozwoli stwierdzić czy to problem sprzętowy czy systemowy.
Pokaż jeszcze screen z ustawień połączenia sieciowego dla wi fi czy nie ma ustawionego na sztywno adresów IP oraz DNS

Zbootowałem pendrive z Linuxem - linuxmint-21.2-cinnamon-64bit.
Po uruchomieniu szukałem w tym Linuxie czegoś na wzór „Menedżera urządzeń” żeby zobaczyć to Bluetooth, ale było tylko bodajże coś na wzór „Bluetooth advanced coś tam…”
Sprawdziłem połączenie internetowe. Na początku z zaznaczonym „wired connection”. Internet działał normalnie. Potem odhaczyłem „wired connection” i sprawdziłem poprzez Wifi. Niestety też rozłączało sieć i nie chciało się połączyć. W załącznikach screeny.




Protokół

Problem sprzętowy, karta wi-fi lub anteny w klapie do wymiany.
Ewentualnie zakup zewnętrznej karty na usb np. na Allegro.

W takim razie będę musiał pomyśleć o zakupie zewnętrznej karty sieciowej na USB do mojego laptopa.
Chciałbym podziękować za pomoc oraz za poświęcony czas w kwestii próby rozwiązania mojego problemu.

1 polubienie

Odwróć laptopa bokiem, poruszaj klapą i sprawdź czy robi się szpara w obudowie podczas tej czynności. Zwykle w okolicach zawiasów, widoczna z boku, w trakcie ruszania.

Tą „zepsutą” kartę wyłącz w systemie tak żeby nie pobierała prądu.