Problem z WI-FI na Win8

Witam,

w kwestii komputerów nie jestem zaawansowanym użytkownikiem, ale mam pewien problem z łącznością z sieciami wi-fi. Sprawa pojawiła się nagle, dosłownie z dnia na dzień (dodam, że ABSOLUTNIE nie mam pojęcia o zmianach sterownków karty sieciowej, co próbował wytłumaczyć mi znajomy informatyk z pracy, więc niczego takiego nie robiłem)… Komputer nadal wykrywa wszystkie lokalnie dostępne sieci i jak dotąd po zapamiętaiu hasla dostępu w przypadku sieci Domowej i tej, z której korzystam równie często poza domem naturalnie połączenie nastepowało automatyczne, jednak obecnie w żaden sposób nei mogę uzyskać dostępu do netu. Co do klucza zapezbieczeń, wiem, że nie został zmieniony w żadnej z nich (o czym świadczy choćby fakt, że z obiema sieciami mój HTC OneX nadal łączy się z automatu).

Znajdzie się jakaś dobra dusza, która w przystępny dla laika sposób będzie w stanie pomóc mi rozwiązać problem- komputer jest niestety moim najważniejszym narzędziem pracy… Z góry dziekuję za ewentualną pomoc i pozdrawiam forumowych Znawców Tematu, a ewentualne wskazówki proszę kierować pod adres piotr.pusto@gmail.com :slight_smile:

P.S

Jeśli nie trafiony dział proszę moderatora o przeniesienie wątku do odpowiedniego

Kliknij lewym przyciskiem myszy na ikonkę sieci w prawym dolnym rogu. Odnajdź na liście swoją sieć i kliknij na nią prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz “Wyświetl właściwości połączenia”. W okienku, które się otworzy przejdź na zakładkę “Połączenia” i zaznacz tą opcję na samej górze, czyli “Połącz automatycznie, gdy ta sieć jest w zasięgu”.