Problem z Wi-Fi w Dell Vostro 15

Cześć,

Proszę o wsparcie, ja próbowałem już wszystkiego. Na moim Dell Vostro 15 za nic w świecie nie chce się pokazać ten kafelek w windowsie z wyborem sieci wifi:
image

Windows 10 Pro, zaktualizowany do najnowszej wersji, brak aktualizacji
2022-09-25 20_51_34-Ustawienia

Karta sieciowa Qualcomm QCA9377, najnowsze sterowniki, system nie wykrywa żadnych problemów z kartą
2022-09-25 20_52_59-Menedżer urządzeń


Nie mam już pomysłu, co może być powodem skoro kartę widać w systemie i windows twierdzi, że nie ma z nią problemu.

Ze zrzutów ekranu wynika że jesteś połączony z internetem za pomocą połączenia kablowego. Spróbuj wyłączyć połączenie kablowe i zobacz czy kafelek będzie dostępny.

Po wyłączeniu kabla sieciowego problem nadal występuje.

Dell SupportAssist wykorzystałeś do sprawdzenia ?

FN + bodajże F2. Czasami jest potrzenby soft do tego. Daj Service Tag to się zobaczy.

Dzięki za odpowiedzi. Sprawdziłem programem SupportAssist. Podczas próby rozwiązania problemu z kartą sieciową poprzed opcję sprawdzenia określonego komponentu sprzętowego dostaję taki komunikat, suwak jest zablokowany. Jak mogę ten rzekomy moduł bezprzewodowy włączyć?!

Nie ma przycisku funkcyjnego na klawiaturze do wyłączenia wifi na moim laptopie.

Jeśli niema fizycznego przycisku/przełącznika a skróty nie działają, to w Dellu zwykle można z poziomu BIOSu/UEFI wyłączyć przełączanie BT/WIFI/LAN.

Może też być potrzebna aktualizacja BIOS, dla tego modelu, aby poprawnie przełączał WIFI.

Nadal nie podałeś numeru SERVICE TAG komputera, więc nadal nie wiadomo dokładnie co może być przyczyną.

Cześć, nie ma fizycznego przycisku, sprawdzałem laptopa pięć razy z każdej strony.
Przycisk funkcyjny jest tylko do trybu samolotowego.
BIOS zaktualizowany do najnowszej wersji przez SupportAssist. Tak wygląda konfiguracja WiFi w BIOS


Co do ServiceTag to zgodnie z zaleceniem Della wolałbym się nim publicznie nie chwalić. :slightly_smiling_face:
Co chcesz za jego pomocą sprawdzić?

Widzę Wireless Switch opcję, czyli tutaj pewnie można ustawić, aby nie było wyłączane.

Za pomocą Serwice TAG można ustalić dokładnie jaką kartę dali, płytę, czy coś zmieniali, dłubali, naprawiali itd. Często przychodzi ktoś, kto kupił niby nowego lapka, a po sprawdzeniu na stronie okazuje się, że był naprawiany już.