Problem z Wi-Fi w Huawei P8 Lite

Witam Państwa :slight_smile:

Od kilku lat jestem w posiadaniu Huaweia P8 Lite. Wszystko było z nim dobrze do wczoraj w nocy. Kiedy chciałem połączyć się do mojego routera przez Wi-Fi to zamiast pisać normalnie “Połączono”, to pisze “Wzbroniono dostępu do sieci”. Nigdy nie miałem z nim problemów, a jeszcze wczoraj po południu po pracy bez problemu się połączył. W między czasie tylko ładowałem telefon.
Próbowałem następujących rzeczy:

  • ponownego uruchomienia telefonu
  • ponownego uruchomienia routera
  • sprawdzenia czy uda mi się połączyć z siecią w firmie gdzie pracuję

Dodam jeszcze że telefon bez problemu łączy się z mobilną siecią.

Co może być tego przyczyną? I jak to ewentualnie naprawić?

Spróbuj wybrać zapomnij tą sieć wifi i połączyć ponownie z podaniem hasła.

Próbowałem kilka razy. Niestety nie pomaga :frowning:

Z inna siecia Wifi sie tez nie laczy? przywrocenie od ustawien fabrycznych telefonu i proba ponowna. Jakis reset polaczenia WIFI w telefonie komendami o ile to byloby w ogole mozliwe

Najpierw sprawdz czy z jakakolwiek siecia Wifi sie polaczy.
Bo moze masz taki problem w swoim:

a skąd ten internet? Bo ja właśnie idę w poniedziałek do Orange wymienić funboxa. Nie działa na 5 Ghz i już.

Na weekend przypadkowo zauważyłem, że telefon łączy się z routerem ale tylko na bardzo bliskiej odległości. Także bardzo możliwe, że jest to podobna sprawa jaka na filmiku, który dał Pan.
Mam pytanie: Czy taka naprawa w serwisie smartfonów jest droga?

Mam internet z Orange ale to nie ma znaczenia bo inni domownicy mogą bez problemu się łączyć z routerem.

nie znam niestety cen serwisow, ale jedynie co Ci proponuje zadzwonic do kilku i dowiedziec sie jaki bylby koszt