Problem z wiatraczkiem karty graficznej

Mam pewien problem z kartą graficzną. A więc wcześniej pisałem post z tym oto problemem, teraz mam nowy xDD. Dzisiaj z bratem robiliśmy przy kompie. Kilka temp. spadło z czego się cieszę. Brat zrobił formata kompa i też oczekiwałem na leprze rezultaty. A więc jak testowałem z bratem wszystko, to miałem problem z wiatraczkiem od procka, ale naprawiliśmy. Kiedy robiliśmy test karty graficznej to wiatraczek w ogóle się nie kręcił. Dziwne, bo wiatraczek jaki mam jest wyjątkowo mały, aż się zdziwiłem. Jego rozmiar to 4.3x4.3. Jak to zobaczyłem to mnie zatkało. Nie wiem czy to radiator czy wiatraczek, czy coś w każdym bądź razie cały czas mam ten problem, a bardzo potrzebuje sobie pograć w grę o niewielkich wymaganiach. Bardzo was proszę o pomoc. Jeśli trzeba wymienić wiatraczek to powiedzcie jak zamontować :slight_smile: Ja się z bratem za bardzo nie znam.Ja mam 14 lat a mój brat 29, zresztą on nie siedzi dużo to wszystko wyjaśnia. Z góry THX!

a co to ma do karty? komp sie wywalil w trakcie pisania, czy obraz byl zamazany?

znaczy jak? zamiast krecacego sie wentylatora oczekujesz, ze bedzie sie krecil radiator :o

wyjasnia tylko skladnie zdan i chaotycznosc wypowiedzi… no tak, jak brat nie siedzi to pewnie w kolko biega robiac za wiatraczek :smiley:

przy pomocy szklanej kuli i szczegolowych danych o wielkosci (4.3x4.3) proponuje zrobic zdjecie karty i chlodzenia, bo raczej ciemno widze…

Nie no komp wszystko dobrze chodzi tylko chciałbym sobie normalnie pograć w Ghost Master. Wczoraj grałem pól godziny i wszystko było ok, ale potem komp się zwiesił. Wszystko stanęło w miejscu łącznie z myszką. Dzisiaj zainstalowałem directa9.0c ale to i tak nie pomogło. Już nie wiem co mam robić. Karta graficzna to Nvidia Geforce 6600. Pomóżcie plis!

wybierz sobie:

intro.jpg

a i to nie wszystkie modele, skad mam wiedziec ktory jest twoj? aa, szklana kula ma mi powiedziec…

a z tego co piszesz nie mozna sie niczego domyslec nawet - to ze komp sie wiesza nic nie mowi bez:

smarta dysku,

temperatur,

napiec,

bledow z panelu zarzadzania,

to pozostaje pytanie czy zainstalowales sterowniki i kiedy :roll:

widze, ze rownie chaotycznie instalujesz oprogramowanie jak piszesz…

Głupie komentarze to dla siebie zostaw, to jest ten obrazek: w dolnym lewym rogu, tak mi się wydaje, bo to żaden inny mi nie pasuje. A poza tym mój brat instaluje sterowniki nie ja. JA instaluje tylko rzeczy do gier.

Dodane 17.01.2010 (N) 15:17

Naprawe, nie chce głupich komentarzy tylko pomocy. Powiedz co mam zrobić,a to zrobię. Mogę zrobić fotę tego wiatraczka. Po kupnie karty wiatraczek nie chodził więc założyłem ze starej karty, która się spaliła.

a zauwazyles, ze jestem jedynym frajerem w ogole odpisujacym na enignatyczny post pierwszy? mnie nie interesuje Twoje zycie czy uklady - mnie intersuja konkrety - nazwy sprzetu lub ew. zdjecia, bo wyduszanie owych informacji moze zajac nastepne kilkanascie postow… coz, leniwa niedziela :roll:

najtaniej - dociac stary radiator na NB (chipsetu) starej plyty - niektore pasuja nawet otworami, wiec wystaczy wpiac i dac jakis nawiew, nawet nie bezposrednio do radiatora - moze byc obok o ile ma wysokie finy

drozej - kupic nowe chlodzenie do karty - accelero S1 powinno pasowac

Nie no, nie jesteś frajerem. Tylko mógłbyś trochę być milszy. Wielkie dzięki.

Dodane 17.01.2010 (N) 19:21

Aha, i jeszcze coś. Wiatraczek od karty graficznej ma chodzić od razu po włączeniu kompa, czy po włączeniu gry dopiero?

Dodane 17.01.2010 (N) 19:26

I jeszcze coś xDD ,co to są finy i NB(chipset). Sorry, nie znam się za bardzo na budowie kompa. Znam takie podstawowe rzeczy o kompie.

Wiatraczek od karty graficznej powinien chodzić od razu po włączeniu komputera.

Thx wielkie

Heatsink_povray.png

tak mniej wiecej wyglada radiator mostka polnocnego (NB)

finy, to to co z niego sterczy - aluminiowe blaszki 8)

Thx, już po sprawie, matoły z komputerowego mi wmówiły, że się łożyska starły w wiatraczku. Naoliwiłem i chodzi jak nowa, ale jak na razie okropnie śmierdzi tym olejem xDD Na pewno to z czasem minie

:rotfl:

szczerze mowiac sam jestes…

w lozysku wentylatorow nie ma oleju zadnego (a przynajmniej zwyklego) - poza szybszym zatarciem (szybciej lapie kurz), smrodem (moze elektronika sie pali pochlapana?) dochodzi jeszcze pol kompa w kroplach olejowych… gratuluje =D>

Porada z miesięcznika PC Format ; (fagment już po wyczyszczeniu i wysuszeniu silniczka wentylatora)

cytat “Do środka silnika wprowadź kilka kropel oleju wazelinowego lub teflonowego (może też być niewielka ilość rzadkiego smaru teflonowego).”

A jak dostać się do silniczka i go przeczyścić link podał kolega ybu w innym poscie http://www.dzikie.net/index.php?art=fan_clean .

A ty joki12 nie psiocz na innych bo w sklepie i w serwisie się tym nie zajmują, robocizna jest droga i taniej wychodzi im wymienić wentylatorek.

Pozdrawiam.

a myslisz, ze wlal teflon czy zwykly roslinny olej z maminej polki, ew. wd40? :roll:

Nie no, ale ja mówię serio. Mój kumpel mi mówił, że był w komputerowym na osiedlu (tam gdzie ja zamawiałem kartę), bo mu się płyta główna zjarała. Siedział u nich i po godzinie koleś powiedział_NO, chyba płyta główna xDD

Dodane 19.01.2010 (Wt) 21:58

A poza tym clockwork nie bądź taki cwaniak, bo jak pisałeś w poprzednich postach,że u mnie się posty nie kleją, a spójrz na swój.

Dodane 19.01.2010 (Wt) 21:59

Mam nowy problem xDD Net mi wolno chodzi, chyba nie mam wyjścia, muszę zmienić go na biedronkę.

Dodane 19.01.2010 (Wt) 22:00

A właściwie transfer mi skacze, ale zazwyczaj jest słaby.