Problem z wiecznie pojawiającym się wirusem

Mam problem z wirusem który pojawia się w folderze systemowym

C:/WINDOWS/system32/drivers/protect.sys

Ten plik pojawia się nawet po usunięciu przez antyvirus i potrafi mi zepsuć cały system i wydaje mi się że ten plik ma coś wspólnego ze sterownikami od intenetu bo kiedy go usunę to rozłącza mi internet i różne cuda się dzieją…

Musiałem już kilka razy zmienić system i formatowałem dyski żeby się go pozbyć ale on zawsze z nikąd się bierze…

Jeśli chodzi o antywirus to używam Avast Antivirus 4.8 Professional Edition

Nie wiem jak wrzucić tu na forum obraz z tym wirusem wiec go zhostuje : http://zapodaj.net/cad2fed2efda.jpg.html

Po pierwsze spróbuj użyć czegoś na trojany np. Trojan remover. Zapodaj log z HiJackThis i ComboFix, to sprawdzi się czy nie masz czegoś co ściąga ci wiry do kompa. Przydał by ci się jeszcze jakiś firewall. Czy Avas został skonfigurowany czy tylko zostawiony domyślnie po instalacji??

zainstaluj sobie AVG 8 PL licencja jest FREE (darmowa)

zdecydowanie jest leprzy avast potrafi przepuscic wirusy i inny syf przeskanuj nim caly komp i wtedy sie dowiesz co bedzie dalej.

gucio0123 , raczej tego bym nie powiedział.

Co do problemu. Wyłącz przywracanie systemu. Odpal Avast/menu/ustaw skanowanie podczas rozruchu. Zainstaluj też firewalla np. Zone Alarm Free (jeśli nie masz firewalla).

ja posiadam kaspersky ale wszyscy co ich znam maja avg 8PL i jest ok