Problem z wiecznie pojawiającym się wirusem

(Fazaprzemek) #1

Mam problem z wirusem który pojawia się w folderze systemowym

C:/WINDOWS/system32/drivers/protect.sys

Ten plik pojawia się nawet po usunięciu przez antyvirus i potrafi mi zepsuć cały system i wydaje mi się że ten plik ma coś wspólnego ze sterownikami od intenetu bo kiedy go usunę to rozłącza mi internet i różne cuda się dzieją..

Musiałem już kilka razy zmienić system i formatowałem dyski żeby się go pozbyć ale on zawsze z nikąd się bierze..

Jeśli chodzi o antywirus to używam Avast Antivirus 4.8 Professional Edition

Nie wiem jak wrzucić tu na forum obraz z tym wirusem wiec go zhostuje : http://zapodaj.net/cad2fed2efda.jpg.html

(Irydium) #2

Po pierwsze spróbuj użyć czegoś na trojany np. Trojan remover. Zapodaj log z HiJackThis i ComboFix, to sprawdzi się czy nie masz czegoś co ściąga ci wiry do kompa. Przydał by ci się jeszcze jakiś firewall. Czy Avas został skonfigurowany czy tylko zostawiony domyślnie po instalacji??

(gucio0123) #3

zainstaluj sobie AVG 8 PL licencja jest FREE (darmowa)

zdecydowanie jest leprzy avast potrafi przepuscic wirusy i inny syf przeskanuj nim caly komp i wtedy sie dowiesz co bedzie dalej.

(Danielm86) #4

gucio0123 , raczej tego bym nie powiedział.

Co do problemu. Wyłącz przywracanie systemu. Odpal Avast/menu/ustaw skanowanie podczas rozruchu. Zainstaluj też firewalla np. Zone Alarm Free (jeśli nie masz firewalla).

(gucio0123) #5

ja posiadam kaspersky ale wszyscy co ich znam maja avg 8PL i jest ok