Problem z wieloma monitorami

Witam serdecznie

Otóż mam problem jak w temacie. Posiadam dwa monitory. Oba od BenQ:

  1. GW2760 (główny-1) Podłączony przez HDMI. Działa na 100%

  2. G2420HD (pomocniczy-2) Monitor wrócił z naprawy gdzie wymieniono mu zasilanie, inwerter oraz świetlówki. Przy odbiorze z punktu naprawy został sprawdzony i działa. W domu jeżeli jest podłączony tylko on (jako główny) to też działa. Podłączony przez DVI-D. Natomiast kiedy podłączam go jako pomocniczy to się zaczynają problemy…

…takie, że monitor pomocniczy (2) nie wybudza się i dzieje się to w ściśle określonych okolicznościach. Po uruchomieniu komputera (jeszcze na etapie przed zalogowaniem do windows) monitor na chwilę się zapala i nagle gaśnie. Potem już się w ogóle nie wybudza… no chyba że:
a) komputer się zawiesi i robię mu twardy reset
b) komputer przejdzie w stan uśpienia, a następnie go wybudzę

W tych dwóch przypadkach monitor pomocniczy wybudza się normalnie i działają oba. Jednak nie jest to rozwiązanie problemu ponieważ jeżeli komputer zostanie uruchomiony ponownie lub się uśpi to problem powraca.
Sprawdzałem różne opcje w zasilaniu, sterownikach itp i nie mam pomysłu jak temu zaradzić.

Jeżeli ktoś z szanownych forumowiczów ma sugestie mogące rozwiązać problem to chętnie ich wysłucham.

Pozdrawiam
Piotr

A tak komputer OK?

Kabel DVD-D wymieniałeś? może za długi? inne gniazdo DVD-D w karcie jak jest możliwość?

Zmieniałeś sterownik do karty grafiki?

Komputer jest OK. Nigdy nie było z nim większych problemów. Specyfikacja:

  • ASRock P67 Pro3
  • Core i5 2500K (kręcony do 4,7GHz)
  • 12GB RAM (2x4 + 4)
  • GTX 1060
  • zasilacz OCZ 600W

Kabel DVI-D jest nowy. Specjalnie kupowany pod ten monitor (2). Wcześniej tj. zanim wylądował w serwisie był podpięty pod VGA. Kabel ma długość 2m. Zresztą nie sądzę aby to była wina kabli bo je zamieniałem i efekt jest ten sam.

Teraz mi się przypomniało, że zamieniałem też monitory tzn. pomocniczy 24 cale został podłączony jako główny, a ten 27 cali jako pomocniczy i problem nadal się utrzymywał na monitorze pomocniczym czyli nie jest to wina ani monitorów, ani kabli tylko coś w kompie siedzi. Jednak nie potrafię zdiagnozować co i gdzie.

Sterowniki do GTX są aktualizowane na bieżąco.

To gdybam:

  • jeśli podpięty sam, pracuje OK
  • a jako drugi ma problem? to raczej wygląda, że problem jest z sygnałem sterującym za niski,inne - nie wiadomo co robiono w serwisie?

W tej sytuacji potrzebny drugi inny monitor podpięty pod gniazdo DVD-D i test i będzie wiadomo, czy monitor, czy np: karta grafiki.

U mnie karta GTX 1060 6GB bez problemu współpracuje z dwoma monitorami i TV.

To jeszcze spróbuj go podłączyć tak, jak był kiedyś, czyli poprzez D-SUB (tak wnioskuję po “VGA”) i zobacz, czy wszystko jest ok, czy też jest problem.

GTX 1060 nie ma wyjścia analogowego.

A widzisz, o tym nie pomyślałem. :slight_smile:
Zasugerowałem się tym:

Pytanie jest raczej inne. Jaki system jest używany. Ponoć ostatnio na Windows 7 są jakieś problemy z obsługą większej ilości monitorów niż jeden. Zresztą, było to opisane 4 dni temu na DobryProgramach: https://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-zepsul-drugi-monitor-Windowsa-7-naprawia-go-wadliwa-latka,News,82841.html

U mnie bez problemów.

Wcześniej G2420HD współpracował z gtx560ti pod D-Sub z przejściówką na DVI-D.

W sumie to nawet o tym nie pomyślałem. Mam jeszcze jeden monitor to podepnę i zobaczymy.

Pozdr.

Przecież napisał wyżej że zamieniał monitory.
Zamienione czy inny to to samo, chodzi o sprawdzenie reakcji na bodźce monitorów i reszty.
Ale skoro

Rozumiem że główny monitor zawsze działa jak powinien a ustawiony jako 2-gi już nie…

Masz rozszerzony pulpit?
Czy to śmieszne rozszerzenie nvidii które rozciąga pulpit z jednego monitora na dwa?
Z tym ustawieniem nvidii miałem podobny problem, na systemowym rozszerzeniu działa jak należy.

Sprawdź błędy na dysku z poziomu komputer.

Ale może i karta ma problem?

Program DDU i odinstalujesz sterownik GF:

Czyszczenie systemu Ccleanerem.

Aktualizacja systemu z WU na 100 %

Świeży ster (inna wersja) i test.

a) komputer się zawiesi i robię mu twardy reset

Może dysk ma problem? i wrzuć tu screen smart z najnowszego HD Tune Pro 5.70, opcja health - ma być cały.

I pytanie zasadnicze. dlaczego komp się zawiesza?

Co ma dysk do monitorów?
Tymi wszystkimi czyszczeniami itd strzelasz na ślepo.
Szukamy przyczyny i leczymy zamiast truć pacjenta tonami antybiotyków.

To napisz co to? a piszesz, aby pisać… po co. Podaj rozwiązanie…

Jak byś nie zauważył autor wątku nie odpowiada nawet na zadawane pytania.