Problem z wieszaniem się komputera przy grach

Witam. Cos złego dzieje się z komputerem. Gdy właczam grę to w menu gry jest wszystko ok, gdy tylko załaduje jakis level gry np w assasin creed to 5 sek. wystarczy i karta przyspiesza swoje wentyle i robi się czarny ekran po czym wywala do pulpitu z informacją, że stery przestały działać ale odzyskały sprawność. Wgrywałem niedawno nowe stery a posiadam radeona Hd 4870 x 2, po powrocie na stare sterowniki problem wystepuje nadal. Dodam, że dzieje się to z każdą grą. Gdzie najbardziej możliwa przyczyna? Zasilacz? Grafika ? Ile powinna wynosić prawidłowa temperatura na 2 rdzeniach mojej karty przy wyłączonych programch, grach itp? Program FurMark pokazuje na jedynym rdzeniu 61*C na drugim 45*C

Zasilacz to CoolMaster 331 ATX OCZ 700W ModStream Pro

Windows 7

Witam

nie wiem czy pomoge,ale sprawdż sobie czystość wentylatorków na grafice,może to być przyczyną

Podkręcałeś kartę?

Nic nie podkręcałem, a co temperatura za wysoka ? Czyscielm wentylatory ale problem nie zniknął

Podałeś temp. w spoczynku? Jeśli tak to rdzenia 1 jest za wysoka. Wentylator jak grasz na ile procent się kreci?

Na początek przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów i sterowników.

kliknij aby powiększyć:

ccleaner1.th.jpg ccleaner2.th.jpg

PPM / prawym przyciskiem myszki / na ikonkę gry - Właściwości - Zgodność - Tryb zgodności - Uruchom ten program w trybie zgodności z :

Windows XP SP3 lub inny…

Mogą być wirusy :frowning:

Wrzuć wymagane logi OTL + Extras :

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

Czekaj za odpowiedzią fachowców z działu Bezpieczeństwo.

Tak w spoczynku, włączam gre to chodzi cicho, normalnie jak zawsze ale po 5 sek. na chwile przyspiesza i robie sie ten zwis systemu. Jak sprawdzić na ile % kręci się wentylator?

Na przykład tym: GPU-Z lub MSI Afterburner jest to program do podkręcania ale pokazuje fajnie parametry na wykresach :wink: i możesz w nim zresetować ustawienia procesora i pamięci karty (przycisk reset).