Problem z wieszaniem się XP

Witam

Mam problem tego typu, że zaraz po uruchomieniu lub po pewnym czasie zwiesza mi się totalnie windows. Myszka nie reaguje, programy stają, nie działa Alt+Ctr+Del… praktycznie siada wszystko…

Zrobiłem format całego dysku, sprawdziłem Nod’em, Mks’em i SpyDoctor’em.

Mam doś starego kompa ale nie wydaje mi się żeby to było spowodowane awarią sprzętu.

Mój komp:

Duron 900 :confused:

512 MB SDR :confused:

GeForce FX 5500

Maxtor 80 GB

Jeśli ktoś wie co może sie dziać to byłbym wdzięczny za rady :wink:

Pzdr

A jaki jest zasilacz??

ATX 300X1 300 W

Powinno działać. Jaki to XP? Jeśli to Home, to tak CZASEM dzieje się tak ;).

Popróbuj testerami dysku twardego.

Mały Wojtek pisze:

Hm…ciekawa teoria.

Problem nie w tym czy to Home czy nie, tylko w wydajności procesora.

Przy tej konfiguracji podstawową sprawą jest jak najdalej posunięta OPTYMALIZACJA

Taaa… Tylko czemu Home zawieszał mi się a Pro nie :?:

Teraz mam Windows XP Pro SP2 i wszystko jest dobrze.

Mały Wojtek pisze:

Tego nie wiem ale ja mam Home i jakoś przez te kilka lat czort nie chce mi się zawiesić.

A co do istoty sprawy to co ? Rozumiem że sugerujesz autorowi zamianę Home na XP Pro?No to jeszcze ciekawsza koncepcja!

Może lepiej poczekać na zdanie Dymeksa -jak się komp zachowuje po optymalizacji,nie uważasz?

Ja miałem taki problem… otóż wina leżała w karciegrafiki miała przypalony procek i nie mogła wszystkiego wyświetlać:)

optymalizacja nie dała jakichs super efektów…

Na dodatek wystapił jeszcze problem z uruchamianiem…

Zaraz przed pojawieniem sie ekranu powitalnego komp wisi wyświetlając czarną poświatę na monitorze :confused:

Karta grafiki? całkiem niedawno kupiona tak więc to nie ona chyba wadzi tutaj :////

Może jakiś program uruchamiany wraz z systemem zabiera za dużo RAMu? Sprawdź jakimś programem do kontroli zajętego RAMu.

A mógłbyś to dokładniej wytłumaczyć?? np. co w twoim rozumieniu znaczy że widzi “poświatę”??