Problem z WIFI 802.11 b/g na WPA

Witam, mam mały problem z połączeniem się z routerem. Mianowicie posiadam laptopa z wbudowana kartą bezprzewodową o parametrach 802.11 b/g. Problem zaczyna się gdy szyfruje na routerze standardem WPA, nie mogę się wtedy połączyć z siecią a przy standardzie WEP działa bez zarzutu, a chciałbym korzystać z WPA.

Czy to jest wina mojej karty, która nie obsługuje WPA?

maestrolbk , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Najpierw się dowiedz dokładnego modelu Twojej karty, później google i zobaczysz czy na pewno nie obsługuje WPA.

Bolo juz dawno tak robilem, niestety w googlach nic na ten temat nie ma.

Napisz model tej karty, bo ja już wiele razy widziałem jak to ludzie pisali, że google nic o tym nie wie.

A znowu kolega mówi, że jak w google czegoś nie ma to nie ma nigdzie :stuck_out_tongue: ale to tak raczej dla śmiechu.

ja już naprawdę przeszukałem sporo witryn rożnymi sposobami. Jak coś znajdziesz to będziesz wielki :slight_smile: a model to Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter. (802.11b/g+BT)

Mam tą samą kartę i obsługuje wszystko.

27249813.jpg

beztytuuhkv.jpg

to mnie teraz zagiąłeś…ale mi naprawdę nie chce się łączyć na WPA…jeszcze koleś który mi zakładał neta powiedział ze to może być wina starej karty wifi. a na pewno masz 802.11b?? może masz 802.11N lub jakaś inna literkę

Dodane 24.06.2009 (Śr) 1:10

mógłbyś jeszcze podać ścieżkę do tych ustawień na drugim zdjęciu, za cholerę nie mogę tego znaleźć:P może dlatego ze mam xp a u Ciebie chyba jest vista.

Nie łączy Ci się ponieważ jak zmienisz szyfrowanie na ruterze to w karcie musisz przestawić zabespieczenia ręcznie ,też tak miałem.

Banan a pamiętasz gdzie to się przestawia?? mógłbyś mi podać ścieżkę do ostawień albo jakoś wytłumaczyć…:wink:

Dodane 25.06.2009 (Cz) 2:47

…banan musisz miec chyba inna karte…moja niestety nie obsługuje WPA. Tu jest jej specyfikacja http://www.atheros.com/pt/AR5007EG.htm

uwierzytelnianie WPA dostępne jest od SP3, zainstaluj i będzie ok

Pozdrawiam

to rozumiem ze mimo tego że moja karta nie ma w specyfikacji obsługi WPA po zainstalowaniu sp3 ta opcja będzie dostępna?