Problem z WIFI+Lan w HP Elitebook 850 g2

Witam,
chciałem prosić o pomoc w denerwującym problemie. Posiadam laptopa HP Elitebook 850 G2, procesor Intel i5, system Windows 10 Pro 1903 (18362.295).
Problem dotyczy kart sieciowych WIFI oraz Ethernet, kiedy komputer jest połączony z siecią WIFI i podłączę kabel sieciowy (ewentualnie umieszczę go na stacji dokującej do której podłączony jest kabel sieciowy) komputer wyłącza WIFI i przechodzi na połączenie kablowe. Sieć WIFI nie może być uruchomiona, po wciśnięciu kafelka Sieć WIFI w panelu bocznym Windows 10 sieci pojawiają się na chwilę po czym Windows reaguje tak jakbym wyłączył WIFI.
Wiem że ta seria laptopów posiada w BIOSie funkcje WIFI/LAN auto switch ale jest ona wyłączona więc nie w tym problem.
Robiłem już aktualizacje sterowników do obydwu kart sieciowych, wgrywałem najnowszą dostępną wersję HP Hotkeys, najnowszy dostępny BIOS, zmieniałem nawet opcję w edytorze lokalnych zasad grup (chodzi o ustawienie Minimalizuj liczbę jednoczesnych połączeń z Internetem lub domeną…), jest ustawiona na wartość 0=zezwalaj na jednoczesne połączenia.

Ktoś miał już taki przypadek, ma jakieś rozwiązanie?
Jednoczesne używanie obydwu interfejsów potrzebne jest mi na co dzień w pracy i strasznie ją utrudnia.

Dzięki za pomoc.

O ile mi wiadomo nie można korzystać z połączenia po kablu i wifi jednocześnie. Różne adresy IP itp. dlatego system wymusza jedno połączenie.

Oczywiście, że można używać kilku połączeń jednocześnie. W najprostszym scenariuszu wystarczy ustawić metrykę jednego z łącz na wyższą/niższą od drugiego dzięki czemu nie będzie problemu z wyborem trasy domyślnej. Wygoogluj sobie jak to ustawić w Windows.

Tak, w W10 robisz to w “metryka interfejsu” gdzie wpisujesz cyfrę. Trzeba to zrobić dla każdego interfejsu. Im niższa cyfra tym wyższa metryka.

1 polubienie

Ustalenie metryki przerabiałem, nie pomaga.

Czy używasz czegoś takiego jak HP Connection Manager?
https://h30434.www3.hp.com/t5/image/serverpage/image-id/115442iF2E46379A9ED5810?v=1.0

ps. Zobacz jeszcze te rzeczy:

Niestety HP Connection Manager nie działa na Windowsie od wersji 8. Link poniżej podaje rozwiązania które są dla mnie problemem. Potrzebuję zachować połączenie z WIFI kiedy podłączam się pod sieć ethernet.