Problem z WIFI laptop Lenovo - brak internetu pomimo połączenia

Witam, od paru dni mam problem z internetem poprzez WIFI w moim Laptopie, tj. Lenovo Z510. Sieci są prawidłowo wykrywane, co więcej mogę się bez problemu z nimi połączyć. Niestety gdy otwieram przeglądarkę nic się nie chce załadować. Próbowałem na kilku przeglądarkach, a nawet zainstalowałem Ubuntu, ale nadal to samo. Byłbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. :slight_smile:

A może byś zresetował modem/router tak na początek ?

A myślisz, że co zrobiłem na samym początku? Na innych urządzeniach internet działa bez problemu.

Otwórz cmd, wpisz ping 8.8.8.8 i zobacz czy chociaż do DNS Google’a się dostaniesz.

kamilunio435 , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Przechwytywanie.thumb.PNG.24adf8f674cc2eZrzut ekranu z CMD

Sieć jest niestabilna jak gubi pakiety, sprawdźmy jeszcze DNS. Zrób ping www.onet.pl (i analogicznie do paru innych “dużych” stron w internecie). Masz możliwość podpięcia karty sieciowej WiFi na USB? Może ktoś ze znajomych ma i mógłby pożyczyć?

Po podpięciu karty sieciowej WIFI nie ma żadnych strat i wszystko działa w porządku.

No to błąd leży po stronie karty w laptopie. Spróbuj zainstalować jeszcze raz sterowniki ze strony producenta. Jeśli to nie pomoże, prawdopodobnie jest to wina samej karty. Laptop jest jeszcze na gwarancji?