Problem z wifi lenovo g580 win 8.1


(Piciakk1525) #1

Witam wszystkich forumowiczów. Mam nastepujacy problem posiadam siec bezprzewodową w domu i nie moge sie polączyc z nią na laptopie. Telefon dziala jak nalezy komputer stacjonarny tez i laptop z kablem tez działa, lecz gdy  odlącze kabel interentu nie ma. Bardzo prosze o pomoc, z góry dziekuje


(Javapraca) #2

Trzymajac wcisniety przycisk Fn nacisnij przycisk F5 - to wlaczy karte sieci bezprzewodowej. Potem powiniennes moc wyszukac swoja siec WiFi.

 

Klawisz Fn jest w lewym dolnym rogu klawiatury - zdaje sie, ze ma pomaranczow napis.


(Piciakk1525) #3

niestety fn + f5 włacza lub wyłacza tryb samolotowy nadal pokazuje cały zasięg wi fi a po naciśnieci brak dostępnych sieci 


(Javapraca) #4

Nie rozumiem co sie dzieje - z zalaczonych obrazkow wynika, ze komputer jest polaczony z siecia WiFi o nazwie “Piotrek_Network 2”. Czyli komputer widzi sieci bezprzewodowe.

 

Jak odepniesz kabel sieciowy, to mozesz odnalezc siec “Piotrek_Network 2”? Odepnij kabel sieciowy i sprawdz co widac w opcjach Siec-Polaczenia.


(Piciakk1525) #5

dokladnie masz racje, gdy odepnę kabel jest tak samo zasieg itp ale gdy wejdę w sieć, pisze brak dostepnych połączen, dodam jeszcze ze gdy wejdę w ustawienia połączenia przez kabel( nawet gdy jest odpięty ) wyskakuja własciwosci, a przy polączeniu wi- fi nie ma nic jak na obrazku wyzej


(Javapraca) #6

A ta siec “Piotrek_Network 2” to przypadkiem nie jest siec bezprzewodowa utworzona i udostepniona przez Ciebie w Windows 8?

 

Podepnij kabel sieciowy i sprawdz, czy przypadkiem nie masz wlaczonego “Udostepniania polaczenia internetowego” (ponizej jest instrukcja, jak dotrzec do tej opcji):

http://www.komputerpc.pl/porady/index.php?key=rozwin&id=64