Problem z WiFi, mały zasięg, zrywa połączenie, nie łączy Lenovo Z50-70

Witam,

 

problem jest następujący - czasami gdy mogę się połączyć z routerem przez wifi, zrywa mi połączenie co 5 minut. Mam również słaby zasięg, gdzie moja dziewczyna z tym samym modelem laptopa ma pełny zasięg w tym samym miejscu. Teraz jestem podłączony do internetu przez hotspot z telefonu HTC One, który leży obok, a mimo to, laptop pokazuje zasięg na połowę kresek. Jestem podłączony do telefonu, gdyż nie mogę się podłączyć do routera Netii, podczas gdy inne urządzenia w domu nie mają z tym problemu. Mam jeszcze gwarancję, jednak chciałbym ją wykorzystać w ostateczności, gdyż wiecie - pewnie laptopa nie będzie przez miesiąc, a teraz mam sesję :). Zaktualizowałem sterowniki do najnowszych, mimo to, nie pomogło. 

Laptop - Lenovo Z50-70

 

Karta WiFi to Intel Dual Band Wireless - AC 3160

 

Routery to - Netiaspot - nie łączy, jeszcze rano łączył, ZTE z mobilnego Orange - przerywa.

 

Edit2: Po całym dniu, nagle się połączyłem z Netia Spot, ale zasięg jest słaby. 

 

No to prawdopodobnie problem ma karta WIFI?

 

Spróbuj z poziomu Programy w ogóle odinstalować jej całe oprogramowanie, czyszczenie systemu np: Ccleanerem, restart i wgraj jej najnowsze stery i sprawdź.

Nic, po instalacji znów to samo.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2948076.html#14227474

No właśnie serwisu chciałem uniknąć, bo pewnie nie będę miał laptopa przez miesiąc.

 

Dzięki bardzo za pomoc :slight_smile:

Hej,

 

ponawiam pytanie. Laptop miał wymienianą kartę WiFi i generalnie nie mam problemu z zasięgiem, ale od czasu do czasu znów zrywa połączenie WiFi. Czasem jest to raz na godzinę, a czasem 4 razy w ciągu 5 minut. Mam najnowsze sterowniki. 

 

Czyżby znów serwis? …

 

EDIT: Dodam, że przeważnie rozłącza się, po czym po paru sekundach znów łączy ponownie.