Problem z wifi na ruterze mv610r ORANGE

Witam.

Jestem zielona w tym temacie, więc może ktoś mi pomoże.

Posiadam ruter mv610r z internetem Orange Freedom Pro.

Obecnie podłączony jest do komputera stacjonarnego. Włączyłam w nim wifi.

Problem polega na tym, że chcę korzystać z internetu również na laptopie. Więc chcąc to zrobić wyszukałam na lapku sieci bezprzewodowe.

Znalazłam swój ruter, wpisałam hasło, które wcześniej ustawiłam w ustawieniach rutera. I do tego momentu jest cacy.

Po wpisaniu hasła wyskakuje mi, że System Windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią.

W czym tkwi problem? Co mam zrobić?

I pytanie numer dwa. Czy jeśli rozwiązałabym ten problem i mogłabym już korzystać z wifi na laptopie i na stacjonarnym pc, to czy jest możliwe coś takiego, że odłączam ruter od PC i stoi on sobie samoistnie podłączony tylko pod ewentualne ładowanie baterii, bez kabla sieciowego. Czy wtedy też będę mogła korzystać z neta na laptopie, czy koniecznie ruter musi być podłączony do jakiegoś komputera?

Jeśli ktoś zrozumiał me słowa, bardzo proszę o pomoc.

Ania.

Pytanie nr. 2 router nie musi byc podłaczony do żadnego komputera, komputer służy tylko do konfiguracji routera, później można go odłączyć od PC

A pytanie nr.1 wzięłaś rozwiązywanie problemów? Co Ci pokazuje?

Jeśli wezmę Rozwiązywanie problemów to na końcu wyświetla mi się:

Znalezione problemy:

Problem z kartą sieci bezprzewodowej lub punktem dostępu.

Co to oznacza?

Postępujesz zgodnie z instrukcją konfiguracji połączenia bezprzewodowego dołączoną do zestawu Orange?

:roll:

Miałam instrukcję z kablem ale dziękuję za wskazówkę. Kartkowałam główną instrukcję i jakoś przeoczyłam bardzo ważną stronę. Po prostu za dużo opcji zaznaczyłam :smiley:

Jakiż to człowiek czasem potrafi być ciemny.

Dziękuję. !

:slight_smile: