Problem z WiFi - Niby jest ale się nie może podłączyć


(Animologic) #1

Witam, chcąc podłączyć laptopa do internetu przez Wi-Fi szukam opcją "Połącz z siecią". Niby widzie jest ok, ale przy próbie podłączenia powstaje problem typu iż niemożna się z nią podłączyć. Router którym dziele moją sieć też zaczął wariować, nie wczytuje czasami stron, urywa strony lub rozwali totalnie stronę.

(D-Link Di-524 & Windows Vista HP 32bit)

Pozdrawiam Animologic :slight_smile:


(Technik Elektro) #2

wygląda na to iż połączenie traci pakiety, strony nie pobierają się w pełni by w sposób poprawny zostać wygenerowane przez przeglądarkę, zacznij od podłączenia laptopa z routerem po kabelku, wyczyść też sieci preferowane (zaawansowane ustawienia karty bezprzewodowej), sprawdź jakie masz ustawione szyfrowanie sieci wifi.

zresetuj router :P.


(skrzek) #3

tez mam tego d-linka w sumie net działa na 4 notki z xp po wifi i nie ma problemów.

ale w sieci sa informacje na temat jego nie kompatybilności z vistą (nie wiem ile w tym prawdy bo nie sprawdzalem czy komp z vista działa)

spróbuj zrobic ping do bramy na routerze - ping 192.168.0.1 albo 1.1 - zobaczysz czy traci cos po wifi (miedzy kompem a routerem tylko)

a pozniej zrób ping do bramy ISP - adres masz w w ustawieniach routera w zakładce status pod nazwą "Gateway" - sprawdzisz czy gubi pakiety na drodze od serwera dostawcy do twojego kompa


(Technik Elektro) #4

router to samodzielne urządzenie, nie ma znaczenia jaki system - nie ma on wpływu na pracę routerów...jedynie problem z łączeniem się wifi może dotyczyć metody szyfrowania sieci albowiem nie każda karta wspiera standard wpa2 jeśli takowy jest używany.


(skrzek) #5

według mnie jest tak samo, ale w sieci jest sporo problemów przy tym routerze i viscie - no chyba ze wynikaja one znów z nieumiejętności


(Technik Elektro) #6

nie ma żadnych problemów, lub tak jak piszesz wynikają z niewiedzy, napiszę więcej używam aktualnie d-linka nie sprawia on żadnych problemów z vistą czy 7.


(Animologic) #7

Po zresetowaniu całkiem mi padło. Znam się na kompach itd. itp. ale to mnie zablokowało. Może mi ktoś wytłumaczyć co zrobić po kolei gdzie, co i jak. Dodam, że używam laptopa Toshiba Satellite U400-12P


(Technik Elektro) #8

jaki internet rozdzielasz ??, możesz się zalogować na router po kablu ?? karta wifi znajduje inne sieci, jeśli są w zasięgu ??


(Animologic) #9
  1. Internet Netia 1 Mb/s (rozdzielony już na 2 x PC i 1 x N Box Recorder [kable] )

  2. Tak, wszystko idzie bez problemowo - po kablu

  3. Nie, nie znajduje bo nikt w okolicy niema (wieś)

Po kablu idzie wszystko i jest ok, tylko z Wi-Fi mam problem.


(Technik Elektro) #10

wejdź w ustawienia karty bezprzewodowej i usuń sieć preferowaną, następnie połącz się z nią jeszcze raz...


(Animologic) #11

nie obczajam o co chodzi :o


(Technik Elektro) #12

zajrzyj tutaj :

http://www.wm.ps.pl/site/index.php?opti ... &Itemid=27


(Animologic) #13

posiadam Viste, a po drugie mam już coś takiego na podobe


(Technik Elektro) #14

w viście uruchamiasz centrum sterowania siecią i wybierasz zarządzaj połączeniami bezprzewodowymi, pousuwaj wszystkie podłącz się pod router jeszcze raz.


(Animologic) #15

Weź wytłumacz raz a dobrze


(Technik Elektro) #16

zajrzyj tuta

jhttp://www.prawo.uwb.edu.pl/page.php?id=499


(Animologic) #17

Nie działa, może troche do routera, może tam tkwi problem ??


(Technik Elektro) #18

możliwe, musiałbyś zresetować całkowicie router i ponownie go skonfigurować.


(Animologic) #19

robiłem to już 3 razy i nic mi to nie daje. W ogóle nie wiem jak dobrze go skonfigurować. System przez chwile widzi go, ale przy próbie łączenia traci i tak w kółko. Mi już nerwy siadają


(Technik Elektro) #20

nie możesz połączyć się z routerem nawet gdy nie jest ustawione żadne uwierzytelnianie wpa/wep itd ?? być może padł moduł wifi w routerze lub problem z zasięgiem.