Problem z wifi nie łaczy sie z inną siecią prócz domowej

Witam wszystkich,

Posiadam system operacyjny Windows 7 64bit na laptopie HP Pavilion dvd6 1302SW.

W domu laptop łączy się bezproblemowo z siecią wifi, natomiast gdy zabiorę go do pracy to już jest problem, a mianowicie siec zostaje wykryta i jest napisane że połączono, lecz do góry jest napisane: brak dostępu do internetu :? Siec jest niezabezpieczona, sygnał znakomity, dodam że nad poziomem siły sygnału widnieje zółta tarcza z czarnym wykrzyknikiem w środku :-x

Co może być nie tak że w domu śmiga bez żadnych problemów a firmie już nie, przykładowo dodam że kolega z laptopem obok mnie łączy się z siecią w firmie bez żadnych problemów u mnie kicha :frowning:

Bardzo proszę o pomoc oraz o porady jak poradzić sobie z tym problemem :slight_smile:

Poproś administratora sieci w firmie by dodał adres MAC karty sieciowej do listy zaufanej, sprawdź ustawienia zapory sieciowej. Ikona wykrzyknika przy połączeniu oznacza, że połączenie nie jest szyfrowane - zabezpieczone (WEP/WPA/WPA2). Zlecam używanie trybu “Sieć publiczna” dla połączenia w pracy. W domu możesz stworzyć grupę domową (wszystkie komputery muszą być w grupie roboczej DOM).

W ustawieniach Zaawansowanych karty sieciowej wyłącz udostępnianie internetu.

Witam ponownie

Niestety problem wciąż występuję.

Dodałem do grupy domowej i nadal nic, pisze że połączono,sygnał znakomity a u góry widnieje brak dostępu do sieci i Internetu, ponadto na ikonie sygnału sieci jest zółty trójkąt z czarnym wykrzyknikiem, kiedyś mój laptop łączył sie bez problemu z tą siecią.

Narzędzie do rozwiązywanie problemów Windows też sobie nie może poradzić. :frowning: :frowning: :frowning: