Problem z wifi, podziała 5min i połączenie pada

Witam, mam pewien problem z internetem w domu. Jeżeli chodzi o połączenie za pomocą kabla ethernet wszystko działa bez zarzutów. Problem pojawia sie jak chce skorzystać z wifi(na laptopie) 2 piętra niżej. Jakość sygnału jest dosyć dobra bo około 30%. Odpalam wifi na lapku (msi gp60 leaport pro) podłączam sie i 5min podziała internet w pewnym momencie strony przestają sie ładować (sygnał jest, połączenie do internetu również). Zeby temu zaradzić musze restartować wifi na lapku i podłączać sie jeszcze raz i tak w kółko.Dziwne jest to ze w tym samym momencie wyciągam telefon (starą nokie c-3.00) odpalam przeglądarke a tam internet działa, na lapku zero odpowiedzi ze stron internetowych w cmd. Dziwne jest to że czasami jak przyjeżdzam do domu(studia) podłączam lapka do internetu kablem -ethernet i zanim zadziała mi internet to ze 3 razy musze zrestartować całą sieć, i komputer. Zastanawia mnie czy to jest normalne czy coś nie tak z tym internetem jest?

Sprawdź czy konfiguracje adresów masz ustawioną na automat z DHCP. Spróbuj także wgrać sterowniki do kart sieciowych w najnowszych wersjach.

Gdzie znajde konfiguracje adresów? Chodzi o kompa czy o router?

Sprawdź w połączeniach sieciowych czy masz ustawione pobieranie adresów z DHCP, tutaj poradnik jak się tam dostać http://www.instalki.pl/demonstracje/internet/11613-windows-7-zmiana-adresow-serwerow-dns.html

W zaawansowanych ustawieniach mam : DHCP włączone.