Problem z Wifi, połączony ale brak dostępu do internetu


(M Jojczyk) #1

Witam, mam problem z wifi, mianowicie w mieszkaniu które wynajęliśmy z kolegami okazało się że jest dostęp do internetu poprzez wifi wiec przywieźliśmy laptopy i tylko na jednym z nich internet działa a na pozostałych dwóch nie. Łaczy się z siecią bez problemu, (jest to siec niezabezpieczona) ale wyskakuje komunikat brak połączenia z internetem . Dodam że wszyscy mamy taki sam system Windows 7 64-bit i konfiguracja jest taka sama, a laptopy bez problemu łączyły się z innymi wifi wcześniej. W czym może być problem? Proszę o pomoc.


(Fanboj O) #2

Problem jest w tym, że dostawca internetu może ograniczać dostęp do sieci do na przykład max. 3 urządzeń po adresie MAC kart sieciowej. Jeśli prawowity właściciel wykorzystuje już 2 urządzenia, to pozostaje do wykorzystania tylko jedno miejsce. To takie ograniczenie, żeby nie zleciało się stado złodziei cudzej sieci.

Jeśli wam to nie pasuje, to idźcie z żalami do posiadacza sieci, że nie możecie się paść za darmochę w większym gronie.


(adam9870) #3

http://www.goldenline.pl/forum/605846/k ... dows-vista


(M Jojczyk) #4
Jeśli wam to nie pasuje, to idźcie z żalami do posiadacza sieci, że nie możecie się paść za darmochę w większym gronie.

Witam, nie za darmochę bo internet jest w cenie mieszkania więc płacimy za niego. Właściciel aktualnie wyjechał za granice, dzwoniliśmy ale będzie dopiero za tydzień. Co do tych ograniczeń to wątpię, bo wpadł do nas kolega z laptopem i jego laptop też łączy się bez problemu. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale internet łączy się na starszych laptopach takich 2 letnich a 2 niedawno kupione nie chcą działać.