Problem z wifi .....PROSZĘ O POMOC


(Sebastianchatys) #1

Witam...

Mam laptopa asus z kartą atheros ar928x Wireless Network. Dioda na laptopie sie w ogóle nie świeci gdy przełącznik jest w pozycji on i off. Laptop jest używany z siecią UPC, a teraz chcę z neostradą tp - livebox. Nie chcę odinstalowywać sieci UPC(czasem jadę do kolegi który ma z UPC i działa),a pod liveboxa nie chce w ogóle sie włączyć.(livebox jest poprawnie skonfigurowany i wifi na min jest włączone) Jak można właczyć to wifi?

Z Góry Dziekuję Za Pomoc


(Dimatheus) #2

Hej,

Przełącznik to jedno. Na klawiaturze może być obecny jeszcze dodatkowy skrót klawiszowy, który też odpowiada za włączanie karty bezprzewodowej. Sprawdź, czy na klawiaturze nie jest oznaczony - najczęściej jest to klawisz Fn i jeden z klawiszy funkcyjnych.

A jak łączysz się z tym routerem - poprzez interfejs USB czy sieciowy. Bo jeśli to drugie, to oprogramowanie UPC jest zupełnie zbędne.

:arrow: Sprawdź, czy karta nie jest wyłączona w programie do zarządzania połączeniami - jego ikonkę znajdziesz w systemowym tray'u (obok zegarka),

:arrow: Czy sterowniki do karty są poprawnie zainstalowane?? Sprawdź w menadżerze urządzeń, czy nie ma żadnych urządzeń z pytajnikiem lub wykrzyknikiem. Napisze też, co widnieje w menadżerze w gałęzi kart sieciowych,

:arrow: wejdź do Połączeń sieciowych (Windows XP) lub Centrum sieci i udostępniania -> Zarządzaj połączeniami sieciowymi (Windows Vista i Windows 7) i sprawdź, czy widoczna jest karta bezprzewodowa i jaki kolor ma jej ikonka. Jeśli szary, kliknij na nią prawym przyciskiem myszy i z manu wybierz Włącz.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Sebastianchatys) #3

Dzieki


(Monczkin) #4

sebek1928 , nazwij temat konkretnie, zgodnie z zasadami pisania na forum. Przeczytaj regulamin. Inaczej wyciągnę konsekwencje.