Problem z WiFi przy zmianie hasła

Witam serdecznie! Mam laptopa i stacjonarnego. Ostatnio dostałem w umowie na 3 lata od sieci osiedlowej Wi-Fi, żebym mógł łączyć się od razy z lapotpem. Na PC lączę się przez kabelek, a na laptopie oczywiście przez WiFi. Do czasu… Nie wiem czy to moja głupota (ale pewnie tak) czy cokolwiek innego, ale mam mały problem. Otóż… Chciałem zmienić hasło, żeby móc połączyć się przez komórkę (chciałem przetestować.) No cóż… wszedłem we Właściwości sieci, w zakładkę Zabezpiecznie… No i zmieniłem hasło na prostsze (jakby to komuś pomogło, to Typ zabezpieczeń : WPA2-Personal, Typ szyfrowania : AES) i rozłączyło mnie z Internetem… Jak chce się połączyć, to wyskakuje mi “System Windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią”…

Proszę o pomoc, bo już mnie to zaczyna denerwowac :stuck_out_tongue_winking_eye:

A z sieci bezprzewodowych jestem cienki jak barszczyk.

Teraz nie będziesz mógł się połączyć ponieważ zmieniłeś hasło w komputerze a nie na ruterze. Jeśli chcesz zmienić hasło do sieci musisz się zalogować do routera. We właściwościach sieci zmień hasło sieci na te “stare” i bez problemu się połączy.

Tak, problem w tym że… Nie mam go. I nie wiem skąd je wziąć, bo to było domyślne hasło…

Napisałem do admina mojej sieci - oto odpowiedź

"Zapraszamy do biura z laptopem i routerem - usuniemy problem. Serwis

niestety będzie odpłatny, ponieważ ingerował Pan w ustawienia routera.

Został przez nas skonfigurowany i w razie koniecznych zmian należało nam

to

zgłosić. "

■■■■■■■…

Poprzez przeglądarkę na PC (czyli na kabelku) wejdź w konfigurację routera (nie napisałeś jaki to router ale przeważnie jest to adres 192.168.2.1- jak nie ten, to puść ping i ci się adres wyświetli)- potem login (domyślnie; admin) i hasło (domyślnie; admin) i w zakładce Wireless Settings (lub podobnej- nie napisałeś jaki to router) zmień sobie hasło do sieci wi-fi.