Problem z wifi (sagem livebox'a)

Witam,

Internet jest podzielony na 3 kompy (livebox)

  1. Stacjonarny, kabel ethernet

  2. Laptop, wbudowane wifi

  3. Stacjonarny, wifi sagem’a te w zestawie livebox’a

Problem tutaj z 3, ponieważ do dzisiaj jeszcze działał i zwykle nie było z nim problemu. Reinstalowałem 2 razy, sprawdzałem czy WEP dobrze wpisałem jeszcze więcej razy. Po prostu przestał działać siła sygnału bardzo dobra, szybkość 54,0 Mb/s, a stan: Ograniczenie lub brak łączności. W tej chwili siedzę w tym samym pokoju co ten komputer z laptopem i laptop normalnie się łączy, więc w czym może być problem? :x

edit: oczywiście REG również był duszony wiele razy :confused:

Przydzielanie adresu IP. Ustaw ręcznie.

Zew czy wew? (trochę zielony jestem)

a co z dns?

Zasugerował bym tak jak kolega “Karwowski” napisał ustawienie adresów ip ręcznie, wewnętrzne oczywiście.

Czyli:

  1. komp przez kabel:

ip: 192.168.1.10

maska: 255.255.255.0

brama: 192.168.1.1

  1. laptop

ip: 192.168.1.11

maska i brama jak wyżej

  1. stacjonarny przez wifi

ip: 192.168.1.12

maska i brama jak wyżej

Może pomoże :lol:

zaraz spróbuje, a dnsów nie ustawiać?

edit. Zacząłem ustawiać od 1, po zmianie wyskoczyło od razu “Statyczny adres ip, który właśnie skonfigurowano, jest już używany w sieci. Skonfiguruj ponownie inny adres ip.” A na lapku wywaliło od razu Konflikt z innym adresem. No i na 1 internet łączył się, łączył i łączył…

A właśnie, racja DNS preferowany ustaw na: 192.168.1.1 i powinno być ok. A tymi błędami się nie przejmuj jak poustawiasz wszystko to nie będzie problemu.

Mam podobną konfigurację do twojej 1 pc przez kabel, 2 pc przez wifi - oba ustawione ręcznie, a jak wpadają znajomi to się łączą z ustawieniami automatycznymi i jakoś u mnie problemu nie ma. Jedynie co musiałem zrobić to pododawać adresy MAC do livebox’ a.

kondiq , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978