Problem z WiFi - typ połączenia

Witam,

 

mam internet UPC 120 mb na routerze Thompson TWG870UG. Mój laptop to dość świeży Lenovo y700 z kartą sieciową Intel Dual Band Wireless-AC 8260. Nie jestem zadowolony z prędkości tego internetu, wyniki z dzisiejszego testu to download 4.67 mb/s i upload 9.3 mb/s, co dla mnie jest dziwną sytuacją.

 

Na screenach widać, że typ połączenia u mnie to 802.11g. W moim domu łączą się przez WiFi jeszcze inne komputery, w tym starszy 2-3 letni HP, na którym połączenie to 802.11n. Zdaje się, że ta karta w Lenovo też obsługuje ten typ. Czy jest jakiś sposób, aby poprawić szybkość tego internetu i czy ma to związek właśnie z tym typem połączenia? Załączam też screen z obecną konfiguracją z routera. Nie mogę na sztywno wymusić 802.11n, bo łączą się też inne sprzęty i nie wiem czy ich karty go obsługują, natomiast chciałbym się zapytać, czy jest opcja, aby umożliwić takie połączenie, ale nie rezygnując przy tym ze starszych typów?

 

W ustawieniach karty sieciowej nie mam opcji wyboru tego typu 802.11n, obecnie jest to 802.11a/b/g. Zdaje sobie sprawę z tego, że jest to internet  do 120 mb , ale obecne wyniki to lekka przesada.

Dziękuję za ewentualną pomoc.

intel.jpg

test2.jpg

 

wifi22.png

wifi.jpg

Jest w stanie ktoś to rozwiązać?

Zaktualizuj sterowniki karty sieciowej w laptopie ( polecam Driverbooster ) . Po aktualizacji we Właściwościach może pojawić się tryb N lub 40MHz. Wypróbuj.

Właśnie zauważyłem…w ostatnim zdjęciu. Masz wyłączony tryb N. Linijka z  802.11 support Required jest " Off" a powinien być “ON” lub podobnie, tak samo linijka wyżej 801.1n jest auto…a jakie są do wyboru.  Jak da się ustawić N  to “Bandwith” zmień na  40MHz?

I przetestuj.

Dzięki za zainteresowanie, już mówię jak jest:

 

1) 802.11 n-mode - jest albo AUTO albo OFF; obecnie jest auto ustawione

 

2) 802.11 N Support Required - tu jest OFF/ON; obecnie wyłączony, ale dlatego, że sadziłem do tej pory, że jak tu ustawię na ON to nie połączą mi się z WiFi urządzenia, które nie obsługują trybu N, zgadza się? Poza tym starszy laptop HP, na obecnie wyłączonej opcji łączy się w trybie N.

 

Sterowniki są zaktualizowane, to czekam jeszcze na Twoje rady.

To włącz tj. daj ON i sprawdź czy urządzenia które pracują w innych standardach Wifi nadal łączą się z siecią ( moim zdaniem będą bo to chyba po prostu uruchamia dodatkowo tryb N ). Jak wszystko będzie działać to zmieniłbym też “Bandwith” na 40MHz i ponownie sprawdził czy wszystkie urządzenia łączą się z siecią. 

Ustawiłem ten support na ON i bandwith na 40mhz i tak jak myślałem, reszta urządzeń łączy się, w tym HP w standardzie N, natomiast Lenovo nie. W takim razie ten nowy laptop nie wspomaga tego standardu? Nie chcę nawet w to wierzyć. 

Można zamknąć temat - sam rozwiązałem problem.

To opisz jak…tak dla tych co mięliby problemy podobne.

jakie jest rozwiazanie, mam ten sam problem,
na 5Gz 802.11n dziala,
na 2.4 nie widzi jednej jednej z sieci 802.11n. obok stojacy inny laptop lenovo widzi siec