Problem z Wifi w laptopie

Witam.

Mam pytanie - ogólnie - to jestem laikiem komputerowym, ale jeżeli ktoś miałby trochę czasu i mógłby by mi udzielić kilku rad, z góry piszę że mam podstawowymi pojęciami komputerowymi. Mam starego laptopa Acer Exstensa 5200, system Windows XP. Karta sieciowa broadcom 802,11g. sterowniki 4.10.40.0. I nie mogę go połączyć z wifi. Router jest połączony z komputerem stacjonarnym przez kabel i działa, router jest skonfigurowany prawidłowo bo informatyk go skonfigurował i tablet działa przez wifi. A teraz chciałem sam odpalić neta i nie chodzi - nie wykrywa sieci po otwarciu mozilli brak połączenie z serwerem. Jak miałby ktoś chwile czasu to może coś doradzi bo robiłem krok po kroku z różnych stronek i nic.

A połączyłeś się ze swoją siecią i podałeś hasło?

Właśnie chodzi o to że nie mogę się połączyć , w panelu sterowania i pasku mam że nie połączono , wszędzie gdzie wchodzę komunikaty nie odnaleziono sieci , tablet chodzi przez wifi a laptop nie chce…

Jeśli nie możesz się nawet połączyć to możesz sprawdzić w ustawieniach routera czy nadawanie sieci ustawione jest na b/g/n mixed (zamiast N only), kanał Wi-Fi auto i ewentualnie dla testu wyłączyć szyfrowanie. Na takiej konfiguracji powinieneś mieć możliwość połączenia. Możesz dla pewności też sprawdzić czy nie masz włączonego filtrowania MAC.