Problem z wifi w routerze linksys - jak zainstalować

Witam!

Jako, że jest to mój pierwszy post to chciałbym was powitać xD

Mam problem. Już niedługo dostane konsolę PSP i już teraz chciałem zapewnić mu dostęp do neta (przez wifi oczywiście). Kupiłem router. Jest to router Linksys Wireless - G WRT54GL. Miałem dużo problemów z tym, żeby zaczął działać i już daje mi neta do kompa. Czy wifi muszę zainstalować oddzielnie? Mam laptopa i na nim próbowałem wykryć i nic. Na ustawieniach (ten adres 192.168.1.1) jest wszystko ustawione, robili mi to w sklepie komputerowym. Czy do zainstalowania wifi mam użyć płyty dołączonej do routera czy jak? Nie orientuję się zbytnio w tych sprawach. Z góry dziękuję za pomoc!

Stawsku

a wgrałes stery wifi na laptopie

a radze skontaktowac sie z administratorem sieci bo nie wiesz jak ci to skonfigurowali w sklepie mogli dac auto. przydzielanie ip a twoj net moze go nie przydzielac automatycznie

Podłącz kompa do ruterka przez kabel bo możesz mieć zabezpieczony wifi i zobacz jaki przydziela adres ip(przez hdcp) następnie zaloguj sie na ruterek i zobacz czy ma zabezpieczenie wifi i czy ma włączone rozgłaszanie SSID.

Jak mi to ustawiali w serwisie byłem przy tym. Wprowadzili mi wszystkie dane z kartki którą dostałem od dialogu. W połączeniach sieciowych mam ustawione żeby mi konfigurowało wszystko automatycznie.

jakie stery musze wgrać?

Jestem kompletnie zielony w tych sprawach i trudno mi to wszystko powiedzieć. Wiem, że to głupio brzmi ale czy nie da sie powiedzieć tak:

  1. wgraj to i to

  2. zrób to i to

??

:stuck_out_tongue:

Jeżeli powiedzielibyście mi co miałbym zobaczyć jak sie zaloguje na tym adresie 192.168.1.1 to bym powiedział co i jak mam ustawione. Nie sądze, żeby w serwisie coś mi źle kupili ponieważ tata kupuje tam wszystkie komputery do firmy i nigdy mi żadnego kitu nie wciskali. Proszę o pomoc i sorry, że truję d*pe

Stawsku

1.) Wgrywasz sterowniki do karty wifi ktrórą masz na laptopie

2.) Logujesz się na router poprzez przeglądarke (adres to np. 192.168.0.1, najlepiej zajrzyj do instrukcji) i tam wszystko ustawiasz.

Aha, dzięki wielkie, spróbuje ale muszę najpierw sterowników do tej karty wifi w laptopie poszukać.

Na routerze mam już wszystko ustawione (jak widać net mi działa) więc tylko stery zostały.

Stawsku