Problem z wifi za granicą i brak połączenia z repeaterem

Witam, problem dotyczy laptopa z win 10, otóż korzystam z sieci wifi mojego pracodawcy w Niemczech, wczoraj przywiozłem laptopa i niby łączy się z tą siecią ale strony otwiera wybiórczo,tj. otworzy Google i wyszuka wszystko co wpisze bez wyjątku ale jak już chce wejść w jakiś link to nawet nie pomyśli sekundy czy coś tylko odrazu wyskakuje że brak internet. Netflixa, you tube, Wikipedię, Leppera, przykładowo otwiera bez problemu ale już np mojego banku czy głupiego Onetu nie ma szans. Może to być kwestia dostawcy internetu że tak sobie otwiera co chce? Dodam że na telefonie otwiera się wszystko bez wyjątku, no może prócz streamów ale to wtedy jest info że niedostępne w tym kraju… zasięg mam tak na 30-50%. Druga sprawa to połączenie z repeatetem od Asusa, wszystkie telefony i tablety działają a ten nieszczęsny laptop, niby łączy ale pisze że brak dostępu do internetu i żółty wykrzyknik na pasku, w tym przypadku żadna strona się nie otwiera niestety. Robiłem różne resety, routera, repeatera, karty sieciowej laptopa i nic nie pomaga. Ten repeater na to do siebie że czasem łącząc się z telefonem zawiesi się na uzyskiwanie adresu IP, zmieniam wtedy na statyczny, przepisuje wszystkie te bramy i DNS z tel kolegi który jest podłączony i wtedy działa wszystko. Próbowałem to samo bez skutku na laptopie ale nie pomaga, Bardzo proszę o pomoc. Sorry za zagmatwanego posta ale mam krótką przerwę w pracy i tak pisałem jak leci…:sweat_smile:

Opcji może być kilka do sprawdzenia:

  1. Pracodawca wycina strony.
  2. Masz problem z DNS.
  3. Ktoś źle zrobił sieć w miejscu, gdzie z niej korzystasz.
  4. Któreś z urządzeń nawala lub problem jest na warstwie fizycznej.