Problem z wifi

Mam problem z internetem nie dawno zakupiłem kartę sieciową z anteną gdyż w mojej miejscowości jet net nie zabezpieczony sygnał z okna ma oko 50% (program zydas) ale na tym koniec pisze że windows znalazł nie zabezpieczoną siec zasięg to 2 kreski klikam połącz czekam i pisze że status połączony ale gdy chcę uruchomić jakąś strone wywala że nie znaleziono serwera

pomocy

może przez firewella

Jeśli w tej sieci nie działa serwer DHCP to wcale sie nie dziwie ze net nie chodzi. Wszystkie ustawienia musisz wprowadzić ręcznie.

A poza tym ładnie tak kraść sygnał internetowy?

…a gdyby na noc banku nie zamknęli, to poszedłbyś wziąć sobie pieniądze?

…w zasadzie to problem byłby, gdybyś miał wykupiony abonament, a skoro nie masz, to nie miej pretensji, że net nie działa…

…to, że sieć jest niezabezpieczona, nie oznacza, że nie ma tam np. filtrowania użytkowników…

a może nie możesz sie połączyć bo jest zabezpieczone adresem MAC? Skro to większa sieć niż tylko w domu np na 3 lokale to nie ma sensu zakładać hasła bo hasłem można sie wymienić z kolegą, tu wchodzi blokowanie adresu MAC,

to że jest ona nie zabezpieczona nie oznacza w cale że możesz z niej korzystać,

Ludzie, rozwalicie mnie dzisiaj.

Jakby było filtrowanie MAC to AP nie pozwoliłby mu się połączyć.

Poprostu musisz mieć wykupiony abonement, no chyba że się podszyjesz.

To że Ty się połączysz nie oznacza że będziesz miał internet ;] Takto bym w mojej miejscowości mógł z 30 nadajników korzystać, bo tylko jednego LB mi wykrywa ^^ i to jest jedyna zabezpieczona(co windows tak pisze).