Problem z wifi

witam, mam problem z wifi. A mianowicie od momentu zakupienia laptopa wszystko bylo dobrze, wykrywało mi połączenie wifi gdyż mam w domu router bezprzewodowy, wszystko było ok. Kiedy wyjechałem na studia, to korzystałem z internetu za pomocą kabla Ethernet, a kartę sieciową wifi wyłączyłem. No i dziś wróciłem do domu, włączyłem kartę zpowrotem, ale się okazało że w ogóle nie wykrywa mi że sieć bezprzewodowa jest dostępna mimo tego, że router działa. Z tego routera idzie kabel ethernet to komputera stacjonarnego, a wifi miało posłużyć do komunikacji laptopa z internetem. Właśnie tego kabla teraz używam w laptopie. uruchomiłem rozwiązywanie problemów w systemie Windows ale nic nie pomogło tylko pojawił się komunikat że może być problem ze sterownikiem tej karty sieciowej, więc sterownik pobrałem ze strony głównej firmy asus, zainstalowałem go i nic nie pomogło. Wcześniej, gdy to wszystko działało, podczas włączania karty sieciowej wifi pojawiała się jakaś inna karta, trzecia, Microsoft… coś tam. A teraz właśnie się nie pojawia. Jeśli ktoś wie jaka jest przyczyna tego problemu to bardzo proszę o pomoc.

Ja bym wywalił obie karty z menadżera urządzeń, zrobił restart i spróbował ponownej instalacji.

ale jak wywalil? Ta karta’‘połączenie lokalne’’ działa, tylko ta karta od wifi nie dziala.

Dodane 11.11.2010 (Cz) 17:46

zrobilem tak jak mowiles… bez skutku

Dodane 11.11.2010 (Cz) 17:56

Zauważyłem następującą rzecz: Stan połączenia sieci bezprzewodowej:

połaczenia IPv4: Brak połączenia

połączenia IPv6: Brak połączenia

Karty sieciowe włączone obydwie są. Jak ktos może to niech pomoże z tym wifi

Dodane 11.11.2010 (Cz) 18:17

Jednym słowem: Laptop nie widzi sieci bezprzewodowej. proszę o pomoc!

karpik607 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

To rzeczywiście wygląda na problem ze sterownikiem. Być może w międzyczasie dociągnąłeś sterownik przez WU, który nie chce gadać z twoją kartą. Spróbuj w opcjach sterownika przywrócić poprzedni sterownik. Jeśli nie pomoże ton należałoby zrobić to co pisał corrtez , tylko bez restartu komputera, ponieważ po restarcie system automatycznie przywróci ci ostatnią wersję sterownika. Wywal z menadżera urządzeń swoją kartę bezprzewodową a potem od razu rozpocznij instalować sterownik i zmuś system do zainstalowania sterownika, który pobrałeś ze strony producenta.

a czy to jest karta LAN ta od wifi czy to jakis inny rodzaj karty?