Problem z Win 7 starter , pomoc w XP tablet edition

posiadam PC tablet hp tc 4200 zainstalwoalem na nim win 7 starter i nie wszystkie funkcje dotykowego ekranu działają . potrzeba mi windows xp tablet edition i nie umiem go znaleść , czy mogę prosić o pomoc ? mam wrażenie też że tablet edition to zwykły dodatek do xp proffesional ale nie jestem pewny z góry dziękuje za pomoc :slight_smile:

DraXin ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Źródło : http://support.microsoft.com/kb/327160/pl

a wiec nic z tym nie zrobie :confused: ??

chodzi o to że na windows 7 starter niektóre sterowniki nie działają bo są robione pod xp , czy jest jakiś sposób żeby wszystko na tym pc tab. działało?

Spróbuj zainstalować 90-dniową wersję Windows 7 Enterprise - może tam będzie lepiej :slight_smile:

A co do sterowników - nie możesz ich uruchomić w trybie zgodności z tym właśnie systemem? Sam tak instalowałem niektóre, tylko że na stacjonarnym komputerze i wszystko działało :slight_smile:

Tak, Tablet PC Edition to zwykły dodatek do XP Pro. W momencie, kiedy instalator XP Pro (minimum SP1a) wykryje klucz licencyjny wersji TPC to po podstawowej instalacji prosi o drugą płytę, na której są dodatki do TPC - tak samo zresztą działa Media Center Edition.

XP TPC można pobrać teoretycznie z MSDN, ale nie zadziała z OEM-owym kluczem napisanym na laptopie [1]. Ja dla mojego tc1100 na szczęście miałem płyty recovery (oraz dało się je znaleźć - niezbyt legalnie - na torrentach).

A teraz najważniejsze: Windows 7 Starter nie posiada obsługi komputerów typu Tablet PC, funkcje ekranu dotykowego nie będą działać.

Co do sterowników: faktycznie, niektóre sterowniki z XP działają na 7, pod warunkiem uruchamiania instalatora w trybie zgodności. W pewnym momencie uruchomiłem wszystkie rzeczy w tc1100, łącznie z czytnikiem kart pamięci, który w Windows Vista zawieszał komputer “na twardo”.

[1] Nigdy nie testowałem kombinacji “oryginalna płyta XP Pro OEM” + “płyta z dodatkami TPC z MSDN”, bo nie mam OEM-a z SP1a - ciekawe swoją drogą czy to zadziałałoby.

no właśnie o to chodzi . na win 7 starter działa dotyk ale nie do końca , klawisze obracania ekranu nie działają. poza tym przy instalowaniu sterowników (większości ale z paroma wyjątkami) wyskakuje błąd i nie działa np mam wrażenie że sterownik do intelowskiej karty graficznej leci w chuu… sprawdzałem pare gier śmiesznych i były problemy , nawet desperacko szukałem wsparcia w tibii z wymaganiami pulpitu i nawet tam jest problem z grafiką.

kompletnie nie mam pojęcia jak rozwiązać ten problem. czy ma ktoś jakiś konkretny pomysł ??