Problem z win 8.1 Czarny ekran i kursor

Witam, mam kłopot ze stosunkowo nowym laptopem Asus, niedawno zaktualizowałem win 8 na win 8.1 i nie wiem z jakiego powodu od dziś nie moge włączyc komputera, pojawia sie " asus" po tem czarny ekran po jakimś czasie, “czekaj” i potem już tylko kursor i czarny ekran. Win jest legany ale niestety jedno razy wiec płytki nawet nie mam. Do Bios z tego co widziałem trzeba nacisnąc " win + B + Power" ale nie działa. Macie jakieś pomysły co moge zrobić?  Dodam, że po podłączeniu do monitora od Pc wyświetla sie dokładnie to samo. 

w lapkach do bios najczęściej się wchodzi klawiszem F2

laptop powinien mieć partycje recovery a o tym przeczytasz w instrukcji

sprawdz czy możesz wejść w tryb awaryjny o ile dobrze pamietam f11 lub coś koło tego podczas startu.

 

albo jest winny sterownik od grafiki alb któraś z aktualziacji tak to czasami bywa. czesto zdarzają sie konflikty np ze starymi sterownikami bądz programami.

Nic nie jest winne. Po prostu M$ schrzanił sprawę. Miałem W8/8.1 i identyczny problem. Nie udało mi się tego naprawić, przez co zmuszony byłem do powrotu na W7 z którym takich problemów nie ma. Daleko nie szukać, bo znajomi ten sam problem mają i jedynie czysta instalacja Windowsa pomagała w tym przypadku, ale i problem powtarzał się. 

Uruchom Windowsa w trybie  awaryjnym 

Przejdź do  c:\windows\system32 i usuń z niego fntcache.dat

Zrestartuj Windowsa 

Zapewne i tryb awaryjny się nie włączy też, bo będzie zawiecha w tym miejscu. 

jak mam włączyć tryb awaryjny jeśli laptop sie nie uruchamia, a do biosa można wejść dopieru po włączeniu komputera? :| 

Jak Ci działa bios to nie jest źle. Rozumiem, że masz włączone fast boot i nie dasz rady wejść do biosu.

nie wiem czy działa bios, bo nie mogę wejść do niego ;/ 

Masz coś na ekranie nie ciemność, że tak powiem. Zobacz czy boot menu wywołasz pewnie F8, F9 może F11

A na tym czarny ekranie z kursorem jak wciśniesz kombinację klawiszy “ctrl+alt+delete” coś się dzieje? 

Miałem podobny problem na windowsie 8.1, zabrzmi to głupio ale w momencie kiedy miałem kursor klikałem enter i wpisywałem hasło do konta. Windows wczytywał się a gdy wczytał wszystkie sterowniki od karty graficznej obraz mi się pokazał :wink:

Miałem W8/8.1 to często występowały problemy, które były uciążliwe, między innymi te, które autor opisuje w tym temacie. Sam system jest w porządku, ale gdyby nie te właśnie błędy, to bym dalej pozostał przy 8.1 a tak wróciłem na W7, która jest bezawaryjna. 

nic sie niedzieję po ctrl+alt + delet. tylko Hmm pod jakimś F mam konfiguracje ekranu np z rzutnika czy innego monitora wyjeżdża z boku

Masz klucz aktywacyjny Windowsa?