Problem z Win XP sp 2 oraz formatowaniem


(Michal Cooler) #1

do usunięcia/zamknięcia.


(Rybarkiewicz) #2

Napisz jaki masz typ płyty głównej i wersję biosu!!

To może pomoc poprowadzić cię za rękę.

NA PEWNO chcesz sformatować partycję systemową - to usunie KOMPLETNIE wszystko, calutki system operacyjny, wraz z oprogramowaniem, dokumentami i różnymi ustawieniami!!

A teraz spróbuję Ci trochę pomóc

Jeśli możesz wejść przez TAB do ustawień biosu, to już dobrze. Musisz odnaleźć funkcję Boot Options albo innej, w której jest słowo "boot"

Jeśli ci się to uda ustaw jako pierwszy napęd, CD/DVD do którego wsadzisz płytkę instalacyjną Windows. Zapisz ustawienia przez wciśnięcie F10 (w 99.99% działa, czasem trzeba potwierdzić - wybrać Save&Exit).

Później umieść płytkę w wybranym napędzie, i komp powinien ruszyć z CD - pamietaj, abyś wcisnął dowolny klawisz, bo inaczej po kilkunastu sekundach system ruszy z HDD. Potem postępuj w/g podpowiedzi na ekranie.


(Gugu007) #3

Po wykonaniu porady ryby_82 w trakcie instalacji systemu najlepiej usuń partycję systemową, a potem utwórz ponownie (jeżeli nie masz podzielonego dysku twardego to podziel go na dwie lub trzy partycje- system + dane).:mrgreen:


(Ferdek31) #4

jeżeli masz FAT 32 to daj komendę format c:\/ ważny jest ten ukosnik / , albo po prosu bez względu na system plików z fdiska usuń partycję / oczywiście mówię o ds pod win 98 / bo pod xp to ci ryba_82 napisał co masz zrobić, ajeżeli masz FAT i chcesz kompletnie sformatować wraz z likwidacją tablicy alokacji plików daj komendę "format c:\ /u" wtedy na całym dysku w masz zapisane same zera


(Michal Cooler) #5

formar dysku się udał.. thx :slight_smile: ale miałem problem z i386(dokładniej cmpops czy jakos tak ) przy instalacji systemu.. wie ktoś co to mógł być za bląd ?


(Asterisk) #6

Jeżeli nie poprawisz na małe litery - tak się stanie :frowning: