Problem z win10 :/ Panel sterowanie się nie włącza, problem z uruchomieniem sprzętu

Witam, jestem nieszczęśliwym posiadaczem win10 i mam w nim jakiś błąd :confused: Polega on na tym iż nie mogę wejść w panel sterowania, nie mogę również kliknąć na lewy dolny róg ekranu aby wyświetlił się pasek narzędzi (klikam i bez reakcji,nie mogę również otworzyć kalendarza, zmienić godziny, prawie nic nie mogę :confused: Zrobiłbym formata ale nie mam jak :frowning: Cały czas lapka muszę wyłączać przyciskiem włączania, do tego podczas uruchamiania MUSZĘ mieć cały czas podpiętego pena z win 10 bo bez tego nie odpali xD Muszę również na samym początku gdy się włącza kliknąć F2 i wybrać wczytywanie przez usb( albo jakoś tak) Podejrzewam że ten problem wywołał ostatni format, bo był jakiś błąd i od tamtego czasu tak się dzieje :confused:
Przez kliknięcie prawy przycisk myszy i danie " personalizuj "nie da się wejść w panel sterowania :confused: Pisze “Z tym plikiem nie jest skojarzony program umożliwiający wykonanie tej czynności. Zainstaluj taki program, lub jeśli jest już zainstalowany utwórz , utwórz skojarzenie używając apletu Programy domyślne w panelu sterowania.” :confused: Wie ktoś jak rozwiązać mój problem? Bardzo proszę o pomoc!

Jeśli chodzi o informacje laptopa to nie znam dokładnie, wiem że firma DELL, 4GB ramu, Karta zintegrowana, procesor Intel Core 2 duo :confused: Wygląda tak jak na załączonym zdjęciu :wink:

Lapek.jpg

Naciśnij klawisz z logo Windows,trzeci na dole z lewej.

Kliknąłem ten przycisk i nic się nie stało :confused: W tym problemie nie mogę również tworzyć nowych folderów i tego typu rzeczy :confused: