Problem z Win32.TrojanDownloader.Small

(michalj82) #1

Przy skanowaniu Ad-Aware wykrył Win32.TrojanDownloader.Small, który jest w rejestrze. Pomimo próby usunięcia on dalej jest w systemie.

Oto logi z Hijackthis i Silent Runners:

Proszę o pomoc.

(Bbieniol) #2

Czysto :slight_smile:

Podaj ścieżkę zainfekowanego pliku, oraz zrób skan AVG AntySpyware 7.5 po update :slight_smile:

Przeskanuj komputer programami Ad-aware SE Personal 1.06 oraz Spybot Search & Destroy 1.4

(michalj82) #3

Oto log z Ad-Aware.

(Bbieniol) #4

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik -> zapisz jako -> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą FIX.REG

Odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa :slight_smile:

Przeskanuj jeszcze raz Ad_aware :slight_smile:

(michalj82) #5

Czy ten wpis w notatniku usunie ten syf ?

(adam9870) #6

FIX podany przez Bieniola spowoduje usunięcie jednego klucza, który jest odpowiedzialny za ten syf.

Po zastosowaniu powinno być ok.

(michalj82) #7

Niestety ten syf jest dalej obecny.

(adam9870) #8

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jeżeli któryś z nich będzie na żółto to go zostaw). Po użyciu narzędzia wymagany jest restart.

Zrób skan AVG http://www.ewido.net/en/download/ oraz ad-adware i potem pokaż z nich raporty.

(michalj82) #9

Windows Worms Door Cleanera używam cały czas. Wszedłem przed chwilą w tryb awaryjny i przy próbie usunięcia tego klucza pokazało się okienko, że wystąpił problem przy próbie usunięcia klucza, ale usunął to co było w kolumnie Dane i zrobiłem też to samo z kluczem w HKEY_CURRENT_USER i teraz znowu jest to samo w kolumnie Dane ale Ad-Aware nie wykrył tego jak włączyłem teraz skanowanie.

(adam9870) #10

Proszę przeskanować i wrzucić raporty, o które prosiłem.

(michalj82) #11

Oto raport z Ad-Aware: