Problem z win7, nie czyta płytki

Witam, mam bardzo dziwny problem. Pierwszy raz mam do czynienia z formatowaniem laptopa, problem polega na tym, że windows 7 w ogóle nie chce odpalić się z płytki, w biosie na 1st jest SATA CD: MATSHITA DVD-RAM UJ8D1, na drugiej pozycji jest SATA HDD, potem kolejno usb cd, usb, fdd, usb hdd, network. Więc moje pytanie, jak zrobić format z płytki żeby windows ją czytał? W biosie nie mam opcji zamiany miejscami tylko za pomocą shift + 1 mogę dać off. Jeden z forumowiczów polecił mi zrobić ‘bootowalny pendrive USB z windows’, zrobiłem jak kazali na stronce http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Bootowalny_pendrive_USB_z_Windows-4163.html, ale na końcu kazali zaznaczyć usb hdd na 1 pozycji, ale ja tak nie mogę, proszę, pomóżcie

Na pewno możesz :slight_smile:

Możliwe, że musisz USB dać przed dyskiem twardym w innym miejscu niż w boot priority(miałem takiego laptopa do naprawy i tam trzeba było w innym miejscu ustawić i dopiero poszło :slight_smile: ) podaj jakie masz opcje w zakładce BOOT w biosie i dojdziemy do celu :slight_smile:

a więc tak: zakładka Boot

-> Boot Device priority

Touch Pad Mouse - Enabled

UEFI Boot Support - Disabled

Internet LAN - Enabled

PXE OPROM - Disabled

Smart Battery Calibration

Naprawdę nigdy z pc nie miałem problemu żeby format zrobić, ale nie znam się na tyle by wiedzieć co pozmieniać :slight_smile:

Aha nie ma u Ciebie tej opcji, o której mówiłem.

Tak więc w BOOT Priority musi się dać przesunąć USB HDD na pierwsza pozycję.

Chyba, że w tej opcji pojawia Ci się menu i w nim ustawiasz jako first boot jedna z opcji removable media (DVD i pewnie nic więcej), a w drugiej dopiero możesz np dysk zastąpić pendrivem.

klawiszami F5 i F6 przesuwa się wszystko po kolei, ustawiłem usb hdd na 1 pozycji, daję save i komputer odpala się dalej tak samo jak wcześniej, czyli bez zmian i nadal formata zrobić nie mogę :frowning:

Dodane 29.01.2013 (Wt) 19:52

proszę, pomóżcie