Problem z windows 10


(Argedon) #1

Po usunięcia wszystkich plików, Windows po włączeniu komputera wyświetla przygotowywanie i uruchamia się ponownie, i tak zapętla się. Dodam że podczas usuwania plików przez opcje w windowsie przez przypadek odłączyłem kabel podczas instalacji sterowników.


(lordjahu) #2

Po co w taki sposób usuwałeś pliki ?


(krystian3w) #3

Jak masz płytę DVD / Pendrive z kompatybilną wersją obecnego Windows 10 to możesz z niej naprawić system:

http://www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/windows-10/2016/07/ratowanie-systemu.aspx

Uruchamianie z nośnika ratunkowego

  1. Umieszczamy nośnik w napędzie CD lub podłączamy ratunkową pamięć USB do wolnego portu USB. Uruchamiamy komputer (może być konieczne wymuszenie w BIOS opcji boo­towania z odpowiedniego nośnika).

  2. Po uruchomieniu komputera klikamy na Polski (programisty), a następnie na Rozwiąż problemy.
    Teraz możemy zresetować system (przywrócić stan po instalacji) lub spróbować naprawić problemy.

  3. Gdy wybierzemy Opcje zaawansowane, wyświetlą się możliwe działania. Wybieramy
    by komputer sam zdiagnozował i naprawił błędy.

http://www.download.net.pl/jak-naprawic-uszkodzone-pliki-w-windows-10-za-pomoca-komendy-dism/n/8273/

4. (Opcjonalnie) DISM z opcją RestoreHealth, która naprawia pliki ze wskazanego źródła
Czasem jest tak, że uszkodzenia naszego systemu są znacznie szersze i obejmują również usługę Windows Update. W takim wypadku samo /RestoreHealth nie naprawi naszych obrazów Windowsa, gdyż nie będzie możliwe nawiązanie połączenia z serwerami Microsoftu. W takiej sytuacji możemy jednak wykonać inną operację – możemy wskazać Instalator Windowsa, z którego zostaną pobrane działające pliki bez korzystania z Internetu i Windows Update.

Aby to zrobić, należy najpierw posiadać Windowsa 10 na płycie DVD, na pendrive lub w formacie obrazu ISO. Ten ostatni możemy pobrać za pomocą narzędzia Media Creation Tool dla Windows 10, które pobierzecie z naszej strony.

Pobierz Media Creation Tool

Pobieramy wersję dla Windows 10 (32 lub 64-bit), uruchamiamy narzędzie i postępując zgodnie z kreatorem uruchamiamy ściąganie obrazu ISO na dysk komputera. Gdy obraz ISO zostanie już pobrany i zapisany, to przechodzimy do okna Eksploratora plików i klikamy dwukrotnie w obraz ISO z Instalatorem, aby go zamontować. W oknie „Ten komputer” sprawdzamy, jaka litera dysku została przypisana do zamontowanego obrazu (na potrzeby artykułu przyjmijmy, że jest to litera „E”).

Jeśli jednak mamy płytę DVD lub bootowalnego Pendrive’a z Instalatorem Windowsa, to nie musimy niczego ściągać- wystarczy włożyć płytę lub podłączyć pamięć przenośną i sprawdzić, pod jaką literą dysku wyświetla się w oknie „Ten komputer”.

Gdy już nasz Instalator Windows jest widoczny w systemie i wiemy, pod jaką literą dysku, to pora skorzystać z odpowiedniej komendy DISM, która naprawi na jego podstawie nasze pliki. W tym celu wpisujemy w oknie Wiersza polecenia poniższą komendę:

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth /Source:wim:E:\Sources\install.wim:1 /limitaccess

DISM z opcją RestoreHealth bez Windows Update

Oczywiście jeśli w waszym wypadku płyta DVD, pendrive lub obraz ISO jest podpięty pod inną literę dysku niż „E”, to zmieniamy powyższą komendę w podkreślonym miejscu. Po wciśnięciu przycisku Enter zmiany zostaną wprowadzone i DISM naprawi nasz obraz systemu na podstawie oryginalnego Instalatora Windows.