Problem z windows 7 - Komputer się nie włącza

Witam. Posiadam laptopa firmy Acer. Jego model to Acer Aspire 7520G. Od kupna laptopa używałem systemu Vista jednak po pewnym czasie zdałem sobie sprawę, iż Windows 7 będzie bardziej odpowiedni dla mnie ponieważ używałem go tylko do grania. Tak więc zakupiłem go i włożyłem płytkę. Rozpoczęła się instalacja, a raczej updatowanie Visty do win 7. Sprawdzała się także zgodność systemu z komputerem, która została przeprowadzona prawidłowo i nie wykazała żadnych błędów. Komputer przez parę godzin aktualizował w instalatorze system a następnie kopiował ustawienia programów (dysk twardy miał zostać nienaruszony [mam 2 partycje - C system i D gry filmy muzyka itp.]). Wszystko zakończyło się pomyślnie i wyskoczył komunikat jakich ustawień komputer ma używać. Dałem “zalecane”. Następnie pojawiło się okno logowania do profilu. Wpisałem hasło takie jakie miałem na viscie. Po wpisaniu hasła do zalogowania się, stało się coś dziwnego. Komputer zamiast zalogować mnie wyświetlił komunikat wylogowania a następnie wyłączania komputera. Zdziwiło mnie to trochę więc uruchomiłem komputer ponownie. I tu zaczyna się problem. Komputer nie uruchamia win 7. Gdy go włączę pojawia się tylko logo Acer a następnie czarny ekran z migającym" - ". I tak cały czas. Próbowałem uruchomić komputer poprzez awaryjny jednakże nie działa. Odłączałem także wszystkie urządzenia USB i wielokrotnie resetowałem komputer wyciągając baterię ( inaczej się nie dało). Komputer na nic nie reagował oprócz funkcji pod F2 (okno BIOS-a). Bardzo proszę o pomoc ponieważ zaczęły się wakacje i w piątek wyjeżdżam a laptop jest mi nie zbędny na wyjeździe. Proszę użytkowników forum dobreprogramy o jak najszybszą pomoc. Parametry komputera:

:: Procesor

AMD Turion 64 X2 TL-64 2.2 GHz

:: Chipset

Nvidia nForce 610M

:: Pamięć

2048 MB, Hyundai HYMPS12S64CP8-Y5, PC2-5300, maks. 4 GB, 2x 1024 MB

:: Karta grafiki

NVIDIA GeForce 8400M G - 256 MB, rdzeń: 400 MHz, pamięć: 400 MHz, taktowanie układu cieniującego: 810 MHz

:: Matryca

17.0 cali 16:10, 1440x900 pikseli, WXGA+ Acer CrystalBrite, refleksująca: tak

:: Dysk twardy

2x 200 GB - 4200 rpm, 400GB 4200obr/min Toshiba MK2035GSS

@EDIT Serwis Acera wysłał mi taką wiadomość: “proszę użyć opcji RECOVERY- natychmiast po włączeniu sprzętu należy naciskać kilkakrotnie klawisze ALT (lewy) i F10. Wywołana zostanie opcja RECOVERY- stąd można przywrócić ustawienia fabryczne sprzętu.” Niestety ta funkcja nie działa (próbowałem kilka razy) i ich pomoc nie przydała mi się.

Instaluj na czysto tego Windowsa , ustaw sobie w biosie uruchomienie z napędu CD/DVD wrzuć płytkę z Windowsem i zrób instalacje na nowo.Jak płyta zabootuje to dalej sobie już poradzisz.Wybierzesz partycje gdzie był system ,sformatujesz i lecisz dalej.Spróbuj.Jak coś będzie nie tam albo coś nie będziesz wiedział to pisz.I zmień wielkie litery w nazwie tematu , bo Cię moderator nagrodzi nagrodą :slight_smile:

Ustawiłem tak jak mówiłeś. W Boot dałem na 1 miejscu CD/DVD a następnie zapisałem, komputer się wyresetował i nic się nie zmieniło.

@EDIT Komputer co jakiś czas dziwnie piszczy…

A podczas uruchamiania pojawia się napis :Aby uruchomić komputer z nośnika CD/DVD wciśnij dowolny klawisz aby kontynuować? Jeżeli tak to musisz kliknąć gdy to się pojawi wtedy płyta powinna zacząć bootować.

{Nie pojawia się nic :confused: Logo Acer i napis F2 to Setup menu czyli BIOS-a)i dalej nic} Nieaktualne Kliknąłem f12 i pojawiło się okno wybierania Boota wybrałem CD/DVD i dalej nie załadowało się nic i wróciło do tej migającej kreski…

Nie miałem nigdy takiego problemu :confused: a może na płycie jakiś odcisk palca jest czy coś innego przetrzyj zobacz nie zaszkodzi sprawdzić.A tak w ogóle to co to za Windows 7?

Jest to Home Premium

W jakiej wersji bitowej jest windows i ile miałeś miejsca na dysku ?

Ustawiłem na x86 bo wcześniej miałem x32 a do wyboru było 64 i 86. Na c miałem 20gb wolne na d 100.

Jeśli masz kartę pamięci lub coś innego to wyjmij. Jeśli to ci nie pomoże to spróbuj tym http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Program,Windows,13209.html

Udało się zbootować. Temat do zamknięcia. Pogrzebałem w stacji dysków długopisem i mam już win 7 poprawnie :))

A co tam wygrzebałeś, tym długopisem? :slight_smile: