Problem z Windows 7 po zmienieniu podzespołów

Witam ! :slight_smile:

Przychodzę do was z problemem. Po zmienieniu płyty głównej, zasilacza, ramu i procesora system windows przy ładowaniu dostaje blue screena. Na nic tryb naprawy, ponieważ on nie potrafi błędu naprawić. Tryb awaryjny no cóż też blue screena wywala. Próbowałem przeinstalować system/naprawić za pomocą płyty z systemu ale ona podczas ładowania plików wywala błąd. Czy mogę coś zrobić ażeby nie formatować i instalować nowego systemu ?  

1.jpg

Będziesz umiał edytować rejestr offline? Z jakiejś LiveCD?

Hej,

 

Akurat w przypadku zmiany płyty głównej najszybszym sposobem będzie postawienie systemu od zera. Jeśli zaś zależy Ci na programach i systemie, ale masz więcej czasu, można edytować system z poziomu LiveCD, o którym pisał Bachus.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

no cóż praktyka się przyda, tym bardziej że informatykę studiuję:) Tylko mam jedno zasadnicze pytanie czy grzebiąc w rejestrze da się potem przywrócić łatwo ustawienia fabryczne, tzn czy mogę sobie zaszkodzić grzebaniem w rejestrze ? 

Można wykonać kopię; nie ma czegoś takiego jak “ustawienia fabryczne” rejestru. Zainstaluj może Windowsa na czysto.

Albo to jakiś stary bulid windowsa 7 albo została zmieniona architektura procesora. Na przykład z Intela na AMD lub odwrotnie. Na kilku modernizowanych komputerach nie widziałem aby siódemka się tak zachowała. Z reguły przy pierwszym starcie po zmianie sprzętu komputer dłużej mieli dane, ale braku możliwości odpalenia win7 nie widziałem w takim wypadku. Pozostaje więc reinstalka.

z q6600 intela na i 5 więc to z parę technolgi do przodu

Zmieniona płyta  główna to dla niego za dużo i czeka cię reinstalacja.Nie widzi podstawowych sterowników do chipsetu,przez co nie może uruchomić magistral,kontrolerów dysku,itd.

Zorientuj się czy czytnik CD jest sprawny i czy płyta z Windowsem dobra.Może czegoś nie potrafi przeczytać.Niespodziewany błąd wejścia/wyjścia.