Problem z windows 7

witam wszystkich

prosze o pomoc

kupilem wczoraj nowego laptopa dla syna

przy pierwszej instalacjii pod sam koniec nadzialem sie na problem – nie znajduje polaczenia internetowego

laptop jest podlaczony do kabla sieciowego (nie mozliwe aby kabel nie dzialal–na innym laptopie dziala

kupiony laptop jest na windows7 – mam w domu 3 inne laptopy tej samej firmy(chodza na viscie) i tam nigdy nie mialem takiego problemu

moze cos zle robie ?? moze poprostu wina producenta??

prosze o pomoc

A sterowniki od karty sieciowej są zainstalowane?

tak plytke od routera zainstalowalem znajduje ta siec niby jest podlaczony ale netu nie ma

A próbowałeś w ogóle w panelu sterowania wyszukiwać/stworzyć połączenie sieciowe? Albo być może zapora jest zbyt agresywna?

Skontaktuj się z dostawcą internetowym i zapytaj, na ile komputerów domowych dostępna jest usługa. Nawet jeśli nie da się wyprosić, żeby internet działał na więcej niż trzech komputerach, to pozostaje sklonowanie adresu MAC karty sieciowej.

Moim zadaniem to po prostu dostawca ogranicza ilość komputerów mogących działać. Filtrowanie po MAC.

stawiam jeszcze raz system – moze cos zle zrobilem

a wrazie czego to gdzie mogl bym znalesc ta zapore

najsmieszniejsze jest to ze na bezprzewodowym znajduje sugnal z mojego routera loczy sie z nim ale netu i tak nie ma

Dodane 23.05.2010 (N) 11:53

i dali by mi router z 4 wyjsciami

Dodane 23.05.2010 (N) 12:40

wciaz nie mam neta

jaka i gdzie moze byc ta zapora

Taka standardowa liczba portów w większości routerów jest. Chłopaki mieliby sporo szukania, żeby znaleźć router z 3 wyjściami.

Z ilości wyjść na routerze wcale nie wynika ile komputerów można podłączyć na jednej usłudze. To jest taki “pstryczek-przełączniczek” u dostawcy internetu.

oki ale bezprzewodowo powinno chodzic — a nie chodzi wylko wykrywa

Przewodowo, czy bezprzewodowo, jeden MAC-Filter. To, że wykrywa i nie działa, tylko potwierdza teorię. Weź sobie umowę “na internet” i spróbuj doczytać na ile podłączonych komputerów zezwala twój dostawca. A jeśli ciężko taki zapis w umowie znaleźć, poszukaj na stronie dostawcy. Ewentualnie zadzwoń do obsługi klienta.

gnr80 , proszę poprawić tytuł tematu na konkretny. Dokładniej mówiący o problemie. W przeciwnym razie temat zostanie usunięty.