Problem z Windows 8 - wyłączanie systemu

Witam,

Zainstalowałem niedawno Windows 8 Enterprise Evaluation (ściągnięty ze strony Microsoftu). Zainstalowałem, myślałem, że mogę cieszyć się wersją trial przez 90 dni…lecz ku mojemu zaskoczeniu system co chwila samoczynnie się gasi. Przeszukiwałem fora, odhaczyłem opcję “turn on fast startup”, która jest częstą przyczyną, lecz nic nie pomogło. Nie mam pojęcia co mogę zrobić, komputer zajmuje 70-80% pamięci RAM i gasi się bez ostrzeżenia.

Liczę na waszą pomoc, ponieważ nie jestem ekspertem, a chciałbym wykorzystać chociaż możliwości wersji trial…

Pozdrawiam, R_Sayer :slight_smile:

Co 60 min. bodajże powinien się restartować.

A można to jakoś wyłączyć? Bo bardzo przeszkadza mi to w normalnej pracy i szczerze przyznam, ze troszkę irytuje …

Wersja Enterprise Ewaluation nie powinna się restartować.

Restartowanie co 60 minut dotyczyło innych wersji.

@R_Sayer

Czy na pulpicie głównym masz podane ile dni pozostało do wygaśnięcia licencji?

Na pulpicie jest:

"Windows 8 Enterprise Evaluation

Windows License is expired

Bulid 9200"

Nic więcej o upływie dni, tylko to…

Zaznaczam, że system zainstalowałem 4 dni temu.

Możliwe,że nie spełniłeś jeszcze wszystkich warunków.

Tu jest podane “krok po kroku”:

http://www.centrumxp.pl/Windows8/2477,Pobieramy-i-instalujemy-Windows-8-Enterprise.aspx

Trzeba między innymi się zarejestrować na stronie Microsoftu itd.

Z tego co pamiętam to po zainstalowaniu masz 10 dni aby aktywować system.

Dodane 05.05.2013 (N) 23:21

Prawidłowy napis wygląda następująco:

"Windows 8 Enterprise Evaluation

Licencja systemu Windows ważna przez xx dni"

xx to liczba od 1 do 90.

komputer się wyłancza,restartuje czy gaśnie tylko monitor?

Wyłącza się cały komputer…nawet nie restartuje, po prostu gasi…spróbuję przeinstalować system tym sposobem, który polecił kolega wyżej i dam znać czy działa :slight_smile:

Dodane 09.05.2013 (Cz) 21:37

Zainstalowałem system zgodnie z instrukcjami z podanej wyżej strony, komputer sam się już nie gasi…pojawiły się natomiast częste bluescreeny, ale na to raczej już się nie da poradzić :confused: