Problem z Windows boot Manager

Witam.

Gdy uruchamiam laptopa z Win7 to pojawia mi się plansza “Windows boot Manager” i mam możliwość naciśnięcia “Enter=Continue” lub “Esc=Exit” I jak nacisnę obojętnie który, to system włącza się jeszcze raz i znów jest to samo…

Szukałem w googlach rozwiązania ale nic nie ma o tym problemie…

Z góry dzięki za każdą podpowiedź co mam zrobić.

Jeśli masz płytę instalacyjną Win7 zbootuj ją z BIOS-u,aż do momentu Instaluj teraz.Pod tą opcją jest druga-Napraw mój komputer,skorzystaj z niej.Możesz pożyczyć płytę,jeśli jej nie masz. http://windows7forum.pl/windows-7-x64-n … ji-15628-t

wciskasz F8 w czasie uruchamiania. Wybierasz Napraw komputer (Repair computer). Uruchamiasz wiersz polecenia. wpisujesz:

bootrec /fixboot

bcdedit /export C:\BCD_Backup

c:

cd boot

attrib bcd -s -h -r

ren c:\boot\bcd bcd.old

bootrec /RebuildBcd

Artykuł bazy wiedzy Microsoft KB927392

FadeMind gdy wciskam F8 nic się nie dzieje…

stalesz Niedługo sprawdzę…

Jeżeli nie ma możliwości uruchomienia menu zaawansowanego uruchom komputer z płyty DVD z Windows 7 i wybierz Napraw komputer. Przejdź do wiersza polecenia i wykonaj:

bootrec /fixboot

bootrec /fixmbr

bootrec /RebuildBcd

Włożyłem płytkę z Win 7, mam już konsolę i teraz za bardzo nie wiem jak używać tych “poleceń”.

Wpisałem bootrec.exe i mam 4 “polecenia” do wybrania ale jak wpiszę np."/FixMbr" to jest napisane że nazwa nie jest rozpoznawana… Co źle robię?

I mam pytanie czy mogę naprawić system nie usuwając moich plików z partycji?

Wpisujesz tak jak napisałem bez końcówki .exe małymi literami.

Bootsector i Windows Loader naprawiasz/przywracasz poleceniami, które podałem w takiej kolejności jak podałem wcześniej.

Wykonaj jeszcze jedną czynność:

:arrow: Uruchom system z płyty instalacyjnej Windows 7.

:arrow: Kliknij na Napraw komputer.

:arrow: Wybierz pierwszą opcję z dostępnego menu: Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania

65a1558c-4130-45c3-93b4-e1de3c40739d_0.jpg

Ponów następnie:

bootrec /fixboot

bootrec /fixmbr

bootrec /RebuildBcd

Jeżeli NIE przyniesie to rezultatów, należy wykonać kopię danych z partycji systemowej i reinstalować system.

Jak klikam: “Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania” to wyszukuje problem ale później pojawia się okno że to narzędzie nie może automatycznie naprawić komputera…

A jak klikam wiersz poleceń to mam w konsoli: “X:/Sources>” Czy to oznacza że nie wykrywa partycji?

Ten błąd mógł powstać po tym jak wyjęto jakieś urządzenie z USB bez bezpiecznego usunięcia…

Dodane 08.04.2012 (N) 12:53

Sprawdzałem jeszcze raz. Dałem teraz “Zainstaluj teraz” i w końcu dochodzę do tego aby wybrać na której partycji ma być zainstalowany system i nic tam nie ma… Brak jakiejkolwiek partycji… Co mogę zrobić?

Pobierz Ubuntu 11.10 w wersji 32-bitowej

Nagraj ISO na płytę CD/DVD lub stwórz bootowalny pendrive wg. instrukcji na wspomnianej stronie.

Uruchom komputer z pendrive’a z Ubuntu i uruchom GParted. Sprawdź status wykrytych partycji. Zrób zrzut ekranu z programu Gparted i udostępnij w odpowiedzi.

Włączyłem Ubudu i znalazłem wszystkie partycje i moje pliki na nich. Nie wiem za bardzo o co chodzi z tym “GPartet” ale teraz widzę że mi wykrywa partycje…Jednak nadal nie wiem jak to naprawić:/

Jeżeli w BIOS-ie masz ustawiony kontroler SATA w trybie AHCI, instalator Windows 7 wymaga podania mu sterownika dla kontrolera SATA.

BTW

Jeżeli Ubuntu ma dostęp do danych proponuję przekopiować ważne dane na partycję INNĄ niż systemowa i reinstalować system.

Uruchomiłem Ubudu i przeniosłem pliki z C na D. Później chciałem zainstalować system lecz niestety nie mogę:/ Gdy klikam aby uaktualnił to każe mi uruchomić ponownie system… Z niestandardowej też nic, ponieważ nie wykrywa mi tam partycji… Później zmieniłem w BIOSIE tryb SATA z AHCI na IDE lecz to też nie pomogło… FadeMind masz może jakiś pomysł?

bom109

Jeżeli nie masz doświadczenia z procedurą partycjonowania dysku poproś znajomego o pomoc. Musisz wiedzieć co robisz i dlaczego to robisz. Jeżeli wybierzesz złą partycję do usunięcia, utracisz dane. NIE odpowiadam za to jak wykorzystasz moje porady. Podstawowa - niezbędna wiedza na temat podziału dysku - partycjonowania wymagana. Opisuję wszystko w miarę zrozumiale.

Prawdopodobny podział partycji widziany w Ubuntu:

sda1 - Windows Boot (około 200 MB)

sda2 - Partycja systemowa Windows

sda3 - Partycja z danymi

:arrow: Ustaw kontroler SATA w trybie AHCI.

:arrow: Za pomocą GParted w Ubuntu Live CD usuń partycję widzianą jako C - systemową Windows oraz partycję boot (około 100 ~ 200 MB) (czyli: sda1 oraz sda2 zakładając domyślny podział partycji dla Windows 7. Upewnij się, przed wprowadzaniem zmian czy wybrałeś prawidłowe partycje do usunięcia). Dopiero po zatwierdzeniu - zmiany zostaną wprowadzone.

:arrow: Stwórz w wolnym miejscu za pomocą GParted nową partycję sformatowaną w NTFS.

:arrow: Zabootuj z płyty z Windows 7. Rozpocznij instalację normalną (nie aktualizację). Na system wybierz partycję, którą wykryje jako pustą (tę, którą stworzyłeś w GParted).

:arrow: Zainstaluj system. Jeżeli nie pomyliłeś się przy wyborze partycji, masz świeżo zainstalowany system i kopię zapasową plików na partycji D

FadeMind Prze WIELKIE DZIĘKI dla Ciebie wywaliłem partycję C i utworzyłem ją jeszcze raz zainstalowałem system i wszystko śmiga. Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI:)