Problem z Windows Hello

Witam

Kupiłem kamerkę Logitech Brio 4K, miała ona działać jako WIndows Hello ale za nic nie mogę jej tak skonfigurować po przejściu do ustawień WIndows hello jestem proszony o PIN, po jego podaniu dostaję informację, niestety coś poszło nie tak, nie można uruchomić kamery, jak na screenie:

Kamera działa normalnie w innych aplikacjach, skype, aplikacja aparat w Windows itd. Korzystam z oprogramowania ESET Internet Security, myślałem, że to może w tym tkwi problem ale próbowałem zarówno chwilowo wyłączyć ochronę jak i w opcjach wyłączyłem ochronę kamery, nadal nic. Dodam, że w momencie pojawienia się tego komunikatu dioda kamery miga na czerwono.

Logitech twierdzi, że ta kamera kompatybilna jest z Windows Hello? Nie każda kamera ci tak zadziała…

Informacja o obsłudze Windows Hello jest na stronie logitecha Kamera internetowa Logitech BRIO z jakością wideo 4K Ultra HD i funkcją HDR

„Kamera internetowa premium 4K z HDR i
obsługą Windows® Hello”

Podobny problem BRIO 4K - Windows Hello: Sorry, something went wrong – Logitech Support + Download

Okazało się, że port USB do którego była wpięta kamerka był za mocno obciążony. Windows Hello aktywuje pomiar odległości w celu rozpoznania twarzy, czyli podczerwień i wtedy kamera ma większy pobór prądu. Aplikacje do wideokonferencji jak Skype tego nie wymagają więc kamerka ma mniejszy pobór prądu - i działa.

Wepnij w inny port USB, ewentualnie wypnij jakieś urządzenie, które masz wpięte do tej samej grupy portów USB, poprzepinaj urządzenia, ewentualnie kup porty USB na Pci Express z własnym zasilaniem Transcend PCI Express USB 3.0 x2 - Kontroler - Morele.net (są też takie x4 i bez wtyczki, czerpiące zasilanie z płyty głównej) czy hub aktywny z zasilaczem. Ewentualnie zobacz czy na płycie masz dodatkowe złącze do śledzia USB.

Trzeba trochę pokombinować. Niektóre urządzenia mają tak duży pobór prądu że potrafią wyłożyć inne wpięte do tej samej grupy portów. Inne zwyczajnie się nie uruchomią lub ich funkcjonalność będzie ograniczona.

Dzięki, ciekawy pomysł z tym USB - obecnie kamerkę mam podpiętą do przełącznika KVM, spróbuję jak radzisz podpiąć do komputera bezpośrednio i sprawdzę.