Problem z Windows Media Player v.11 Beta oraz WMP v.10

Korzystam z systemu operacyjnego Windows XP Profesional + SP2 w skład którego wchodzi Windows Media Center, oraz wchodził Windows Media Player v.10.

System pracował bez zarzutu, Można było korzystać z Media Center.

Po pojawieniu się w internecie Windows Media Player v.11 Beta zainstalowałem go na komputerze, nie odinstalowując WMP10.

Być może był to błąd. Jednak WMP11 zainstalował się w oddzielnym katalogu i wszystko działało poprawnie do czasu. Ponadto, na usprawiedliwienie się, system Windows XP Pro. “nie sprzeciwił się” zainstalowaniu aplikacji WMP11.

Po pewnym czasie otwierając WMP11 stwierdziłem, że co prawda znajduje się on na pasku narzędzi, ale przy próbie otworzenia okna chowa się, że tak to ujmę, poza ramkę ekranu monitora. Innymi słowy, nie można było obejrzeć “okna” WMP11, a tym bardziej wejść do Opcji.

Odinstalowałem więc WMP11 i WMP10 oraz wszystkie poprawki dotyczące WMP10. W katalogu Windows Media Player pozostały następujące pliki “exe”:wmplayer.exe, mplayerc.exe,setup.exe,wmsetsdk.exe oraz inne (Plik o którym niżej mowa, czyli framedyn.dll był w odpowiednich podkatalogach katalogu c:\windows\system32.

Po ponownym zainstalowaniu WMP11 stan aplikacji jest taki, że nie odtwarza plików video, pomimo iż słychać dźwięk. Okno aplikacji nie otwiera się.

Okno przy próbie otwarcia “znika za ramką monitora”. Media Player Classic (mplayerc.exe) się uruchamia i odtwarza pliki audio.

Próby ponownego zainstalowania WMP10 nie udają się. System zgłasza informację, że na komputerze jest zainstalowana nowsza wersja programu.

Odinstalowałem i ponownie zainstalowałem WMP11. W toku ponownej instalacji system zgłosił, co następuje: “uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono framedyn.dll. Ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawić ten problem”.

Niestety nie naprawiło pomimo, że aplikacja framedyn.dll znajduje się w :

C:\Windows\system32\dllcache i C:\Windows\system32\wbm.

WMP11 zachowuje się nadal jak opisałem wyżej.

Aplikacja Media Center pracuje poprawnie.

Proszę o pomoc !

Odinstaluj WMP 11 bo to beta więc jest jeszcze niedopracowana i zainstaluj WMP 10.

Zerknij tu może to Ci pomoże:

http://support.microsoft.com/default.as … l%3B319114

Złączono Posta : 21.08.2006 (Pon) 20:41

u mnie wmp11 działa bez zarzutów mimo “że to beta”.

Odinstalowałem WMP11 beta i przywróciłem WMP10. Program się uruchamia, ale się nie otwiera. Nie reaguje na “Przywróć”. Nie reaguje na

“Maksymalizuj”. Spoczywa na pasku zadań i ani drgnie. Muzykę odtwarza.

Pozwala się otworzyć jeżeli zastosować następującą sztuczkę : Dowolny plik *.wmz (karnacja), kliknięcie prawym klawiszem myszy i otwórz za pomocą Windows Media Player. Nie wszyskie karnacje pozwalają na otwarcie. Na otwarcie pozwala karnacja “Revert.wmz”.

Próby ponownego zainstalowania WMP10 (zainstalowania na nowo) nie dają rezultatu. Program zgłasza, że w sytemie zainstalowano nowszą wersję programu (domyślam się, że WMP11). Czyściłem manualnie rejestr, WMP11 odinstalowałem poprawnie, zgodnie z wskazówkami ze strony http://support.microsoft.com/default.as … l%3B319114.

Nie męczy mnie to specjalnie, korzystam z innego programu (iTunes 7), chciałbym jednak dociec gdzie tkwi błąd. Rozwiązanie zawsze może się okazać pomocne w przyszłości.

jenkiel

Za dotychczasowe zainteresowanie podziękowanie dla: michalj82 i chat